Jak dojechać na koncert Linkin Park w Rybniku? ZDJĘCIA +...

  Jak dojechać na koncert Linkin Park w Rybniku? ZDJĘCIA + MAPKA

  Barbara Kubica

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  jak dojechac na koncert Linkin Park w Rybniku?
  1/22
  przejdź do galerii

  jak dojechac na koncert Linkin Park w Rybniku? ©Dziennik Zachodni

  Jak dojechać na koncert Linkin Park w Rybniku? Wszystkie drogi są przejezdne. Kilkadziesiąt minut temu na ulicy Kościuszki w Rybniku doszło do kolizji z udziałem motorowerzysty. Ranna została jedna osoba. Ale mimo to na drogach w mieście i na dojazdówkach do Rybnika jest spokojnie.
  Jak dojechać na koncert Linkin Park w Rybniku?

  Wszystkie drogi są przejezdne, parkingi przygotowane.

  Motorowerzysta został ranny w wypadku do którego dziś po południu doszło w Rybniku, w samym centrum miasta, na ulicy Kościuszki. Ale to jedyne zdarzenie, które dziś zakłóciło ruch na ulicach Rybnika. Do miasta swobodnie dojechać można z każdej strony - od strony autostrady A1 i A4, a także popularną "wiślanką" od strony Katowic czy Wisły.

  ZOBACZ KONIECZNIE:
  LINKIN PARK W RYBNIKU RELACJA NA ŻYWO


  - Nie było żadnych kolizji czy wypadków, które zatamowałyby ruch - mówi Anna Karkoszka, rzeczniczka rybnickiej policji.

  Zgodnie z zapowiedziami, po godzinie 12 zamknięta została ulica Żużlowa - na odcinku od skrzyżowania z ulicą Poniatowskiego do skrzyżowania z ulicą Gliwicką. To właśnie tam gromadzą się fani, którzy mają bilety do tzw. strefy Golden Circle i na płytę stadionu. Po południu, ale najwcześniej ok. godziny 17 zamknięta zostanie także ulica Gliwicka - na odcinku od ronda Gliwickiego do ronda Europejskiego, oraz Obwiednia Północna – na odcinku od ronda Europejskiego do ronda Larissa.

  Bardzo powoli zapełniają się parkingi wyznaczone wokół stadionu. Na dwóch czynnych zaparkowało łącznie mniej niż 100 samochodów, a przygotowano tam blisko 2 tysiące miejsc parkingowych.

  JAK DOJECHAĆ I GDZIE PARKOWAĆ W RYBNIKU?
  Na koncert Linkin Park spokojnie dojechać można do miasta zarówno od strony czeskiej Ostrawy, jak i od strony autostrad A1 i A4.

  Przez cały dzień nad bezpieczeństwem osób wybierających się na koncert czuwać będą wzmożone siły policji. - Pracuje drogówka, prewencja, mamy wsparcie oddziałów prewencji z Katowic - mówi Karkoszka.

  Na razie dojechać do stadionu można bez większych problemów. Około godziny 12-13 ma zostać zamknięty fragment ulicy Żużlowej, przy samym stadionie. Po południu, około 17 zamknięta zostanie ulica Gliwicka na odcinku od ronda na ul. Kotucza do Ronda Europejskiego.

  Puste są póki co miejskie parkingi, które wyznaczone zostały wokół stadionu. Od rana czynny był parking A, na którym stoi na razie kilkanaście aut.

  - Największego ruchu spodziewamy się po godzinie 15 - mówią pracownicy Rybnickich Służb Komunalnych. W miarę, jak zapełniać się będzie parking A (położony przy Obwiedni Północnej) uruchamiane będą kolejne. Przypominamy, że za parkowanie na parkingach miejskich wokół stadionu trzeba zapłacić 20 złotych.

  Tym osobom, które zostawiają auto na miejskich parkingach i na stadion idą pieszą, radzimy wstąpić na teren parkingu przy ulicy Gliwickiej, obok kąpieliska Ruda. Stoją tam już food-trucki, w których kupić można pyszną kawę, jedzenie.


  *Kontrowersyjna reklama Żytniej to wstyd dla całej branży. Polmos przeprasza
  *Pies uratował dziecko od śmierci! Suczka Perełka bohaterką. Oto ona
  *Sosnowiec lepszy od Katowic. Ulica Małachowskiego bardziej zabawowa niż Mariacka
  *Przepis na leczo SPRAWDZONY I NAJSZYBSZY
  *Gdzie jest Basia, która jako dziecko zaginęła 15 lat temu? Rodzice wciąż szukają

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama