Ważne
  Radni z Lublińca boją się internautów. Dlaczego?

  Radni z Lublińca boją się internautów. Dlaczego?

  Aneta Kaczmarek

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Radni z Lublińca boją się internautów. Dlaczego?

  ©arc.

  Lublińczanie od tygodnia mają możliwość komunikowania się z radnymi drogą elektroniczną. Na stronie internetowej Urzędu Miejskiego pojawiła się bowiem zakładka "Pytania do Rady Miejskiej", która umożliwia im taką formę dialogu. Problem w tym, że na pytania mieszkańców nie chce odpowiadać żaden z radnych poza Joanną Bąk, autorką tego pomysłu.
  Radni z Lublińca boją się internautów. Dlaczego?

  ©arc.

  Idei od lat kibicował też burmistrz Edward Maniura, który sam korzysta z zakładki "Pytania do burmistrza". - Uważam, że każdy powinien mieć taką stronę. Wiele z nich jest kierowanych do rady i to radni powinni na nie odpowiadać - uważa Maniura.

  Inicjatywa radnej Bąk spotkała się co prawda z aprobatą pozostałych radnych, ale na tym się skończyło, bo wcale nie planują na jakiekolwiek pytania odpowiadać.
  - Jeżeli ktoś chce się ze mną skontaktować, zadać pytanie, to ja nie widzę problemu. Rozumiem tę inicjatywę, ale obawiam się, żeby nie wdarło się chamstwo. Mieszkańcy powinni się podpisywać z imienia i nazwiska, żeby nie było anonimowości - przekonuje Ryszard Kozak, zastępca przewodniczącego Rady Miejskiej.

  Podobne obawy ma drugi wiceprzewodniczący rady, Jan Springwald, który przyznaje, że radni mieliby przez to za dużo... pracy.- Anonimowość wprowadza dużo złośliwości, jadu i niesprawiedliwych pomówień. Czasem w pytaniach jest też sporo celowej roboty - mówi Springwald.

  Na "nie" jest nawet sam przewodniczący rady, który powinien świecić przykładem. Nie tym razem.

  - Mieszkańcy mogą się do mnie zwracać z pytaniami przez biuro rady. Jestem do ich dyspozycji w każdy poniedziałek. Nie będę odpowiadał na anonimy. Mnie w tej zakładce nie będzie - mówi Piotr Półtorak.

  Joanna Bąk jest natomiast zwolenniczką dialogu z mieszkańcami w każdej formie, także poprzez stronę internetową Urzędu Miasta.

  - Chciałam, żeby powstało miejsce, w którym będę mogła komunikować się z tymi mieszkańcami, dla których droga wirtualna będzie wygodniejsza. Nie oceniam nikogo i nie krytykuję tego, że koledzy uznali, że taka forma im nie odpowiada. Ja jestem zadowolona - mówi Joanna Bąk.

  Możesz dowiedzieć się więcej: Zarejestruj się w DZIENNIKZACHODNI.PL/PIANO


  *Marsz Autonomii 2012: ZDJĘCIA, WIDEO, OPINIE
  *Olimpiada w Londynie 2012: RELACJE, ZDJĘCIA, CIEKAWOSTKI
  *KONKURS FOTOLATO 2012:
  Przyślij zdjęcia, zgarnij nagrody!

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Lubliniec

   jo/ich (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 43 / 42

   No ja,jak ci radni lobejrzeli te wpisy nazistown PL na forum DZ,to woleli na zimne dmuchac,nisz sie s psychopatami uzyrac-jo jich rozumia.;))))

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama