Ważne
  Przewoźnik musi zaopiekować się pasażerami, gdy samolot nie...

  Przewoźnik musi zaopiekować się pasażerami, gdy samolot nie leci

  Monika Krężel

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Podróż samolotem staje się czasem wielką niewiadomą

  Podróż samolotem staje się czasem wielką niewiadomą ©Lucyna Nenow

  Plajta linii lotniczych OLT Express dla wielu Polaków, którzy mieli lecieć samolotem np. na wczasy lub w ważnych interesach, oznacza nie tylko potworny stres i nerwy, ale także wymierne straty. Wczoraj aż 360 klientów biura podróży Sun&Fun nie odleciało do Egiptu i nie rozpoczęło wakacji, bo OLT Express odwołał wszystkie loty czarterowe.
  Podróż samolotem staje się czasem wielką niewiadomą

  Podróż samolotem staje się czasem wielką niewiadomą ©Lucyna Nenow

  Warto wiedzieć, że przewoźnik ma obowiązek zapewnić pasażerom opiekę zawsze, gdy czekają oni na opóźniony lot lub połączenie zostało odwołane. Opie-ka oznacza nie tylko informowanie na bieżąco o stanie opóźnienia, ale też zapewnienie bezpłatnych posiłków i napojów (np. kanapek, wody). Jeśli czas oczekiwania wymagałby spędzenia nocy na lotnisku, przewoźnik ma obowiązek zapewnić pasażerom darmowe zakwaterowanie w hotelu.


  - Gdy linie lotnicze zaniedbają pasażerów na lotnisku, jest to podstawa do reklamacji. Warto do niej załączyć rachunek, np. za posiłek z baru na lotnisku z żądaniem zwrotu poniesionych kosztów, jeśli przewoźnik przez kilka godzin oczekiwania na opóźniony lot nie dostarczył choćby kanapki - radzi Elżbieta Seredyńska, prawnik z Europejskiego Centrum Konsumenckiego w Polsce.

  Gdzie po pomoc  Jeśli przewoźnik z innego kraju UE nie zapewni pasażerowi opieki, np. gdy lot jest opóźniony lub dojdzie do zagubienia czy zniszczenia bagażu, bezpłatną pomocą w dochodzeniu praw pasażerów służy Europejskie Centrum Konsumenckie w Polsce
  tel. 22 55 60 118.

  Skargę można złożyć poprzez formularz na stronie internetowej: www.konsument.gov.pl.

  W przypadku problemów z odmową przyjęcia na pokład, odwołania lub dużego opóźnienia lotu, należy skontaktować się z Komisją Ochrony Praw Pasażerów działającą przy Urzędzie Lotnictwa Cywilnego
  tel. 22 520 74 84, lub e-mail:
  kopp@ulc.gov.pl
  1 3 4 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama