Igrzyska w Londynie: Konrad Czerniak zaczyna zmagania na 100...

  Igrzyska w Londynie: Konrad Czerniak zaczyna zmagania na 100 m motylkiem

  SZUPTI

  Kurier Lubelski

  Aktualizacja:

  Kurier Lubelski

  Igrzyska w Londynie: Konrad Czerniak zaczyna zmagania na 100 m motylkiem

  ©archiwum

  Konrad Czerniak (Wisła Puławy) jest debiutantem na igrzyskach olimpijskich. Nie dostał się co prawda we wtorek, 31 lipca do finału na "królewskim" dystansie 100 m stylem dowolnym, jednak prawdziwa rywalizacja zaczyna się dla niego dopiero dzisiaj. Rozpocznie on bowiem starty na swoim koronnym dystansie 100 m stylem motylkowym.
  Igrzyska w Londynie: Konrad Czerniak zaczyna zmagania na 100 m motylkiem

  ©archiwum

  - Niestety powtórzyła się sytuacja z ubiegłorocznych MŚ w Szanghaju, gdyż znowu zająłem na setkę kraulem dziewiąte miejsce. Szkoda, bo naprawdę chciałem popłynąć w tym finale. Zawsze to byłoby przyjemnie - mówił po wtorkowym półfinale Konrad Czerniak.

  Czwartkowe eliminacje zaplanowano na godz. 12.10, zaś wyścigi półfinałowe tego samego dnia na 21.15. Finał odbędzie się natomiast w piątek, 3 sierpnia (20.35).

  23-letni puławianin w tym sezonie koncentrował się głównie na starcie, w swojej koronnej konkurencji 100 m stylem motylkowym, podczas londyńskich igrzysk.

  - Trenowałem tylko do delfina, a kraul był tylko takim bonusem. Wystartowałem w tej konkurencji, bo chciałem się sprawdzić i zapoznać z olimpijską atmosferą - powiedział Konrad Czerniak.

  W gronie zwycięzców widzi go wielu ekspertów pływania, nawet prestiżowy amerykański dziennik “USA Today". Z kim przyjdzie więc mu się zmierzyć?

  O tytuł mistrza olimpijskiego będzie walczył m.in. z legendarnym Michaelem Phelpsem ze Stanów Zjednoczonych. Obaj są głównymi kandydatami do zwycięstwa na tym dystansie, choć Czerniak posiada dopiero 15. tegoroczny rezultat na listach światowych (52,07 - 3 marca, Londyn). Rekord życiowy Konrada wynosi jednak 51,15, ustanowiony 30 lipca 2011 roku, podczas MŚ seniorów w chińskim Szanghaju, gdzie we wspaniałym stylu wywalczył srebrny medal, ulegając tylko Phelpsowi.

  Dodajmy, że najlepszymi tegorocznymi wynikami na 100 m stylem motylkowym legitymują się: Michael Phelps (51,14), Alexander Sukhorukov z Rosji (51,31), Tyler McGill z USA (51,32), Milorad Cavic z Serbii (51,45), Ryan Lochte z USA (51,65) oraz Chris Wright z Australii (51,67).

  Czytaj wszystko o Igrzyskach Olimpisjkich w Londynie w naszym serwisie

  Nasze serwisy:
  Serwis gospodarczy - Wybierz Lublin
  Serwis turystyczny - Perły i Perełki Lubelszczyzny
  Serwis dla fanów spottingu i lotnictwa - Samoloty nad Lubelszczyzną
  Miasto widziane z samolotu - Lublin z lotu ptaka
  Nasze filmy - Puls Polski  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama