Korbielów: Ośrodek narciarski Pilsko został w końcu...

  Korbielów: Ośrodek narciarski Pilsko został w końcu sprzedany

  Łukasz Gardas

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  ON Pilsko po kilku nieudanych próbach został w końcu sprzedany.

  ON Pilsko po kilku nieudanych próbach został w końcu sprzedany. ©ARC

  Ośrodek Narciarski Pilsko w Korbielowie właśnie zmienił właściciela! Po trzech nieudanych próbach sprzedaży w drodze przetargu Gliwicka Agencja Turystyczna SA sprzedała ON Pilsko po negocjacjach prywatnemu inwestorowi za 10,7 mln zł.
  ON Pilsko po kilku nieudanych próbach został w końcu sprzedany.

  ON Pilsko po kilku nieudanych próbach został w końcu sprzedany. ©ARC

  - Gdy pierwszy raz stanąłem na Hali Miziowej pod Pilskiem, była zima, minus 20 stopni Celsjusza, słońce i śnieg. I niesamowite widoki. Nie wierzyłem, że to jest w Polsce. Ta góra jest piękna i pięknie położona. Inwestując wyrzucimy to, co niszczy przyrodę i należycie o nią zadbamy - zapewnia współwłaściciel firmy, która kupiła ON Pilsko czyli wyciągi i obiekty wyciągowe, ośrodek wypoczynkowy Jontek oraz część gruntów.

  CTE, spółka z o.o. z grupy holdingowej Linter Group, nowy właściciel Ośrodka, zdradziła nam swoje plany wobec Pilska. Jeśli się ziszczą, Korbielów, zapomniany kurort narciarsko-wypoczynkowy, otrzyma drugie życie, a na mapie Żywiecczyzny i Beskidów przybędzie stacja narciarska oraz nowoczesny ośrodek wypoczynkowy z aquaparkiem, oferujący również usługi SPA&WELNESS, połączone z różnymi zabiegami, medycyną naturalną, rehabilitacją…. Co jeszcze?

  - Plany inwestycyjne nowego właściciela ON Pilsko są mi znane i ogromnie się cieszę, że obiekty Pilska przejęła firma z pomysłem, doświadczeniem popartym sukcesami i zapałem. Zabiegałem o to, od kiedy zostałem wójtem, bo Ośrodek Pilsko powoli zaczynał już straszyć i odpychać turystów, niż ich przyciągać. Od roku byłem w kontakcie z przedstawicielami inwestora. Unowocześnienie ośrodka to szansa dla całej gminy, okazja do tworzenia się nowych miejsc pracy, napędzenia potrzebnego nam ruchu turystycznego, dlatego tak bardzo mi na tym zależało - wyjaśnia wójt gminy Jeleśnia Marian Czarnota.

  Relacje z Urzędem Gminy chwali sobie również nowy właściciel ON Pilsko.

  - Wójt Czarnota do mnie zadzwonił i namawiał na obejrzenie Ośrodka Pilsko, kiedy jeszcze trwał któryś z wcześniejszych przetargów. To był dla nas sygnał, że jeśli się zdecydujemy na kupno, to klimat do inwestowania będzie sprzyjający. Dzięki dobrej współpracy z wójtem i urzędnikami nie tracimy też cennego czasu, na przykład na kompletowanie dokumentacji. Wszystkim nam zależy, by działać jak najszybciej - przyznaje współwłaściciel CTE.

  Kompleksowe podejście

  CTE to spółka, która posiada obiekty wypoczynkowe m.in. nad morzem czy na Mazurach. Kilka lat temu uruchomiła w Beskidach - w Istebnej - Kompleks Zagroń. Od razu zyskał sobie wspaniałą renomę, a całorocznych atrakcji wciąż przybywa, oferta poszerza się praktycznie z miesiąca na miesiąc, proponując różne formy aktywności i wypoczynku, zabiegów relaksujących i leczniczych.
  1 3 4 »

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   rewelacja

   marian (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 199 / 184

   W czasach świetności tego ośrodka narciarskiego bardzo często tam jeździłem. Mam nadzieję, że po kilkunastu latach w końcu doczekam się ON z prawdziwego zdarzenia. Bo to jest tam obecnie to...rozwiń całość

   W czasach świetności tego ośrodka narciarskiego bardzo często tam jeździłem. Mam nadzieję, że po kilkunastu latach w końcu doczekam się ON z prawdziwego zdarzenia. Bo to jest tam obecnie to pozostałości PRLu...zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama