Ruch Chorzów - Victoria Pilzno 0:2. Zobacz, jak padła druga bramka [ZDJĘCIA]

Piłkarze Ruchu Chorzów przegrali z Viktorią Pilzno 0:2 w pierwszym meczu III rundy kwalifikacji Ligi Europejskiej. Goście gole na Cichej strzelali dopiero w samej spotkania. Rewanż rozegrany zostanie 9 sierpnia w Czechach, ale szanse Niebieskich na awans do dalszych gier są niewielkie.

Na ostatnim w tym roku spotkaniu rozgrywanym na stadionie przy ul. Cichej pojawił się nowy selekcjoner reprezentacji Polski Waldemar Fornalik siedzący na trybunie w towarzystwie szefa śląskiej PO - posła Tomasza Tomczykiewicza. Fornalik był zresztą wpisany do meczowego protokołu jako trener Ruchu, choć od 10 lipca Niebieskich prowadzi jego młodszy brat Tomasz. Szkoleniowiec kadry na swój debiut z Estonią zaplanowany na 15 sierpnia ma w najbliższych dniach powołać kilku kadrowiczów z klubów krajowych (14 zawodników z zagranicy już wybrał), ale mało prawdopodobne, by w tym gronie znalazł się któryś z graczy chorzowian. Dziś nie błyszczał nawet najlepszy ostatnio zawodnik Ruchu Arkadiusz Piech, którym interesują się zagraniczne kluby z Anglii i Niemiec. Gospodarze byli zespołem wyraźnie słabszym od mistrzów Czech z ubiegłego roku i tylko sporej dozie szczęścia zawdzięczają, że przegrali ten mecz tylko dwoma bramkami.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z MECZU RUCH CHORZÓW - VICTORIA PILZNO

Viktoria mająca w składzie czterech reprezentantów Czech na zakończony przed miesiącem turniej Euro 2012 szybko przejęła inicjatywę na murawie spychając chorzowian do głębokiej obrony. Gra przez większą część I połowy toczyła się pod dyktando gości, którzy jednak nie potrafili wykorzystać błędów obrońców Ruchu Piotra Stawarczyka i Żeljko Djokicia. Pod bramką Michala Peskovicia dwa razy nie popisał się Daniel Kolar, a uderzenie głową Jakuba Hory obronił słowacki bramkarz chorzowian. Niebiescy do przerwy tylko raz zagrozili bramce Czechów, gdy na początku spotkania Petr Bolek obronił niespodziewanie uderzenie z ostrego kąta Łukasza Janoszki.

Po zmianie stron dominacja drużyny z Pilzna była jeszcze wyraźniejsza, a wicemistrzowie Polski mieli spore kłopoty z wyjściem z piłką z własnej połowy. Goście często strzelali na bramkę Ruchu, ale większość tych uderzeń w ostatniej chwili blokowali obrońcy gospodarzy. Świetną okazję do zdobycia gola po stronie gości miał kadrowicz naszych południowych sąsiadów David Limbersky, który w 68 min. chybił celu z 14 m. Chorzowianie odpowiedzieli tylko groźnym uderzeniem z 30 m z rzutu wolnego Marka Zieńczuka, po którym bramkarz Viktorii z najwyższym trudem wybił piłkę na róg.

Bramki dla ekipy z Pilzna padły dopiero w ostatnich 10 minutach gry, gdy chorzowianie opadli już z sił. Najpierw na listę strzelców wpisał się rezerwowy zawodnik Viktorii David Stipek, który wszedł na boisko kilka minut wcześniej. Zwycięstwo Czechów przypieczętował w 85 min. Michal Duris pokonując Peskovicia uderzeniem niemal z zerowego kąta. Bramkarz Ruchu popełnił w tej sytuacji katastrofalny błąd przepuszczając między nogami piłkę do siatki.

Ruch Chorzów - Viktoria Pilzno 0:2 (0:0)
0:1 David Stipek (80)
0:2 Michal Duris (85)
Sędziował Antonio Damato (Włochy)
Widzów: 4.000
Żółte kartki: Straka, Piech - Limbersky, Sevinksy
Ruch: Pesković - Djokić, Stawarczyk, Sadlok, Szyndrowski - Zieńczuk, Malinowski, Straka (57. Lisowski), Janoszka (60. Starzyński) - Jankowski, Piech (81. Niedzielan)
Viktoria: Bolek - Rajtoral, Sevinsky, Prochazka, Limbersky - Filo, Darida, Horvath, Hora (74. Stipek) - Kolar (87. Hanousek), Duris (89. Hejda).

Możesz dowiedzieć się więcej: Zarejestruj się w DZIENNIKZACHODNI.PL/PIANO

*Marsz Autonomii 2012: ZDJĘCIA, WIDEO, OPINIE
*Olimpiada w Londynie 2012: RELACJE, ZDJĘCIA, CIEKAWOSTKI
*KONKURS FOTOLATO 2012: Przyślij zdjęcia, zgarnij nagrody!

Materiał oryginalny: Ruch Chorzów - Victoria Pilzno 0:2. Zobacz, jak padła druga bramka [ZDJĘCIA] - Dziennik Zachodni