Ważne
  Czy faceci tylko gadają o seksie?

  Czy faceci tylko gadają o seksie?

  Agata Pustułka

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Coraz więcej panów na propozycję seksu wymawia się zmęczeniem. Nie tylko kobiety boli głowa
  1/2
  przejdź do galerii

  Coraz więcej panów na propozycję seksu wymawia się zmęczeniem. Nie tylko kobiety boli głowa ©123RF

  Aż 17 proc. panów odczuwa brak zainteresowania seksem. Tylko 1 proc. kobiet jest zdania, że zaburzenia seksualne u partnera są pretekstem do zakończenia związku. Całą prawdę o naszych łóżkowych potrzebach ujawnia Agata Pustułka.
  Co dziesiąty Polak podobno uprawia cyberseks. Potrzeba mu do tego dostępu do sieci, trochę wyobraźni i niewiele wysiłku, by osiągnąć oczekiwany efekt. Na dodatek partnerka jest zawsze zadowolona. Jednak to nie z powodu internetowych rozkoszy aż 17 proc. panów odczuwa... całkowity brak zainteresowania seksem. Ale za to uwielbiają o nim mówić. Niemal zawsze i wszędzie!

  Z sondażu przeprowadzonego przez agencję pracy Work Express wynika, że 22 proc. pracujących Polaków przyznało, że w pracy rozmawia o seksie, a 46 proc. stwierdziło, podobno asekuracyjnie, że woli żart niż pikantną rozmowę. A może nasi panowie wolą o seksie tylko gadać, bo gdy wracają do domowych pieleszy, to nie mają już siły na udowodnienie czynem swoich seksualnych fantazji i potrzeb? (najwyżej klikną myszką?).

  Czym nasi macho tłumaczą rezygnację z seksu? Głównie ucieczką w pracę (37 proc.). Unikanie seksu tłumaczone jest też zmęczeniem (32 proc.) Jak się okazuje, sprawa ma podwójne dno, bo rezygnacja z seksu może mieć poważniejszą przyczynę, a wymówka, że boli paluszek i główka to sposoby na maskowanie zaburzeń seksualnych u mężczyzn. Jednocześnie ponad jedna piąta panów uważa, że przedłużająca się niemoc w sypialni może prowadzić do rozpadu związku - wynika z raportu On Board PR "Zaburzenia seksualne u mężczyzn - obraz problemu oczami kobiet i mężczyzn malowany".

  Brak zainteresowania seksem odczuwa zaledwie 8 proc. kobiet, ale to 14 proc. panów obwinia partnerkę za swoje kłopoty.

  Niespełna co dziesiąty mężczyzna ukrywa zaburzenia seksualne przed partnerką, zasłaniając się odczuwaniem różnych dolegliwości. Brakuje więc między kobietą i mężczyzną szczerej rozmowy, która właśnie dla panów okazuje się szczególnie trudnym wyzwaniem. - To pokazuje, jak wielka jest potrzeba budowania komunikacji z mężczyznami, uwzględnienia nie tylko ich sposobu myślenia, ale też obaw, oczekiwań i sposobu definiowania męskości - mówi Diana Sobolewska, PR Consultant w On Board PR.

  - Mimo że mężczyźni ogólnie określani są jako "twardzi", to w kwestiach związanych z zaburzeniami seksualnymi potrzebują bardzo delikatnego i wyważonego podejścia. To bardzo trudne zadanie, które wymaga przemyślanej strategii oraz wzajemnej współpracy specjalistów od komunikacji, ekspertów z dziedziny medycyny, seksuologów oraz mediów i przedstawicieli środowisk pacjenckich - dodaje.

  Jak panie reagują na kłopoty łóżkowe partnerów? Co trzecia Polka z powodu odmowy seksu przez partnera ma niższą samoocenę, bo kiedy zauważa u swojego mężczyzny zaburzenia seksualne, myśli, że nie wzbudza u niego pożądania. Natomiast tylko 19 proc. mężczyzn zdaje sobie sprawę z tego, że kobiety mogą upatrywać przyczyn ich problemów w sobie, lecz też rzadko podejmują temat. Jak czytamy w rapocie, więcej panów (20 proc.) niż pań (13 proc.) myśli, że partnerka w przypadku zauważenia u nich zaburzeń seksualnych podejrzewa ich o zdradę. Natomiast tylko 1 proc. kobiet jest zdania, że zaburzenia seksualne u partnera są pretekstem do zakończenia związku.
  Możesz dowiedzieć się więcej: Zarejestruj się w DZIENNIKZACHODNI.PL/PIANO


  *Off Festiwal 2012: ZDJĘCIA, WIDEO, OPINIE
  *Olimpiada w Londynie 2012: RELACJE, ZDJĘCIA, CIEKAWOSTKI
  *KONKURS FOTOLATO 2012:
  Przyślij zdjęcia, zgarnij nagrody!

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama