O tym pisał DZ w czwartek, 6 sierpnia 1992 r.: Lek na...

  O tym pisał DZ w czwartek, 6 sierpnia 1992 r.: Lek na samotność...

  ZIELA

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Gdy starszą osobę nieuleczalna choroba przykuje do łóżka, trudno jest wytrzymać w samotności, zwłaszcza gdy nie ma się rodziny. Można wtedy liczyć na siostry PCK, które nie tylko pomogą przy codziennych sprawunkach, ale wysłuchają wspomnień i narzekań.
  W reportażu pt. "Wróżki ze skoliozą" dziennikarka pokazała całą prawdę o opiece nad chorymi i niedołężnymi. - To jest ciągłe czekanie. Siostra wyjdzie i znowu się czeka. Na zainteresowanie, dobre słowo, chwile z drugą osobą - czytamy w reportażu sprzed 20 lat.

  Otym, że bycie gwałcicielem można uznać za zawód, przekonuje jeden z artykułów. Niejakiego Zenona K. oskarżono o serię gwałtów na kobietach, nastolatkach, a nawet kilkuletnich dziewczynkach. Wszystkie napadał na bocznych uliczkach i ustronnych drogach. - To jest zawodowy gwałciciel - usłyszał nasz dziennikarz od prokuratora. Zenon K. gwałcił kobiety w Sosnowcu i Będzinie.

  W Katowicach dolar dolarowi nierówny. Tak wynika ze sposobu myślenia właściciela kantoru przy dworcu głównym. Tam pojedyncze dolary, zebrane w kwocie kilku, są mniej warte od jednego dziesięciodolarowego banknotu. Ten ostatni kosztuje 13 tys. zł za jednego dolara, podczas gdy cena pojedynczych dolarów wynosi tylko 12 tys. zł. - Kasjerka nie potrafiła odpowiedzieć, dlaczego dziesięć jednodolarówek ma mniejszą wartość od jednego banknotu dziesięciodolarowego - czytamy w tekście.

  Możesz dowiedzieć się więcej: Zarejestruj się w DZIENNIKZACHODNI.PL/PIANO


  *Off Festiwal 2012: ZDJĘCIA, WIDEO, OPINIE
  *Olimpiada w Londynie 2012: RELACJE, ZDJĘCIA, CIEKAWOSTKI
  *KONKURS FOTOLATO 2012:
  Przyślij zdjęcia, zgarnij nagrody!

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama