Właściciel budynku przy ul. Pedagogicznej cudem uniknął...

  Właściciel budynku przy ul. Pedagogicznej cudem uniknął śmierci

  Wanda Then, Jacek Drost

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Do potężnego wybuchu gazu doszło wczoraj rano w budynku jednorodzinnym przy bielskiej ulicy Pedagogicznej. Siła eksplozji była tak duża, że w ścianie pomieszczenia, w którym była kuchnia, powstała ogromna wyrwa.
  Właściciel budynku cudem uniknął śmierci. Gdyby stał w miejscu, na którym skoncentrował się cały impet uderzenia, doszłoby do tragedii. Na szczęście stał obok. Skończyło się na oparzeniach ciała.

  - Od rana na ulicy było czuć ulatniający się gaz. Niestety, nikomu nie przyszło do głowy, by wezwać pogotowie gazowe. A później ta eksplozja... Do teraz słyszę ją w uszach - opowiadała mieszkanka z ulicy Pedagogicznej.


  Na miejsce wezwano straż pożarną, pogotowie gazowe i policję. Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że to 65-letni właściciel budynku był bezpośrednim sprawcą wybuchu. Zapalił papierosa w kuchni, w której ulatniał się gaz. W chwili eksplozji nikogo oprócz niego w domu nie było.

  - Teść ma m.in. nadpalone włosy i oparzoną skórę głowy. To cud, że nic więcej mu się nie stało - opowiadała przejęta synowa 65-latka.

  Elwira Jurasz, oficer prasowy bielskiej policji, wyjaśnia, że instalacja gazu ziemnego w budynku od dłuższego czasu musiała być rozszczelniona, bo stężenie gazu było duże.

  - Szczegóły badają policjanci wspierani przez biegłego z zakresu pożarnictwa - mówi Jurasz.

  Inspektorzy nadzoru budowlanego stwierdzili, że - mimo poważnych uszkodzeń - budynek nadaje się do eksploatacji. Wczoraj wydali również decyzję o wyłączeniu z użytkowania pomieszczenia, w którym doszło do wybuchu.

  - Zażądamy od właścicieli, by zlecili ekspertyzę rzeczoznawcy, który dokładnie zbada stan budynku - wyjaśniał Józef Paluch, powiatowy inspektor nadzoru budowlanego.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama