Ważne
  Do końca roku poznamy projektanta przestrzeni Rynku w...

  Do końca roku poznamy projektanta przestrzeni Rynku w Katowicach [WIZUALIZACJE]

  MCH

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Jak w końcu będzie wyglądał katowicki Rynek po przebudowie? Dowiemy się prawdopodobnie dopiero za rok. Katowice ogłoszą 15 sierpnia przetarg na wyłonienie pracowni projektowej, która do połowy 2013 roku opracuje ostateczny projekt katowickiego Rynku - poinformował dziś na konferencji prasowej w Urzędzie Miasta Katowice, prezydent Piotr Uszok. Jeśli tym razem wszystko pójdzie zgodnie z planem, prace budowlane na przestrzeni miedzy ul. Warszawską a 3 Maja będą mogły ruszyć na przełomie 2012 i 2013 roku. Całość ma być gotowa w 2015.
  Przypomnijmy, że ogłoszony wcześniej międzynarodowy konkurs na projekt zagospodarowania rynku w Katowicach nie wyłonił zwycięzcy. Za najlepszą pracę została uznana koncepcja biura GPP krakowskich architektów, która zajęła ostatecznie drugie miejsce, a tylko ze zwycięskim biurem samorząd mógł podpisać umowę z wolnej ręki. Praca GPP posłuży jednak za podstawę dla nowego projektu. - Podjęliśmy decyzję, że skorzystamy z projektu krakowskich architektów co do pewnych rozwiązań architektoniczno-urbanistycznych, uzupełniając go jednak zgodnie z uwagami sądu konkursowego i opinii publicznej. W oparciu o te wytyczne ogłosimy przetarg ograniczony do najlepszych biur projektowych. Zwycięzca wykona projekt budowlany i wykonawczy - wyjaśniał Piotr Uszok.

  ZOBACZ WIZUALIZACJE RYNKU W KATOWICACH

  Co się nie podobało urzędnikom w pracy architektów z Krakowa, którzy zajęli w konkursie drugie miejsce? Zdaniem jury konkursowego w pracy GPP zabrakło w nim miejsc, które przyciągnęłyby na rynek katowiczan - sklepów, restauracji, kawiarni. Za blisko Muzeum Śląskiego projektanci zlokalizowali też Bramę Miejską, która domyka plac rynku, nazwany przez projektantów Forum Silesia. - Projekt musi być uzupełniony w tych kierunkach, by mieszkańcy chcieli w niej przebywać i dobrze się w niej czuli - powiedział prezydent Katowic.

  Możesz dowiedzieć się więcej: Zarejestruj się w DZIENNIKZACHODNI.PL/PIANO


  *Off Festiwal 2012: ZDJĘCIA, WIDEO, OPINIE
  *Olimpiada w Londynie 2012: RELACJE, ZDJĘCIA, CIEKAWOSTKI
  *KONKURS FOTOLATO 2012:
  Przyślij zdjęcia, zgarnij nagrody!

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama