Interwencja DZ: W Żywcu jest już dojście nad Koszarawę

  Interwencja DZ: W Żywcu jest już dojście nad Koszarawę

  JAK

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Czy jedna, zwykła, metalowa barierka koloru zielonego może postawić na nogi prawie całe miasto? W Żywcu tak! W rozwiązanie problemu z barierką, utrudniającą dostęp nad rzekę Koszarawę, zaangażowały się - jak to dawniej się mówiło - "najwyższe czynniki w mieście". I stosunkowo prosty problem udało się szybko rozwiązać.
  "Dziennik Zachodni" jako pierwszy poinformował na początku lipca, że mieszkańcy osiedli m.in. Parkowego i 700-lecia mają problem z dostaniem się nad Koszarawę. Przez całe lata korzystali ze ścieżki prowadzącej nad rzekę, znajdującej się tuż za nowym rondem łączącym aleję Piłsudskiego z ulicą Kopernika w Żywcu. Niestety, katowicki Zarząd Dróg Wojewódzkich postawił zielone, metalowe barierki, mające poprawić bezpieczeństwo w tym rejonie i tym samym mieszkańcy musieli zrezygnować ze skrótów i nadrabiać drogi.


  - Największy problem mają matki z małymi dziećmi. W jaki sposób mają dostać się nad wodę? Mają dołożyć kilka kilometrów i przejść odległą trasą przez most sporyski, gdzie momentami nie ma chodnika, czy też mają przerzucić wózek przez barierkę? - denerwował się na naszych łamach Marcin Wróbel, członek rady nadzorczej żywieckiej Spółdzielni Mieszkaniowej "Gronie".
  Wczoraj Tomasz Terteka, rzecznik prasowy żywieckiego ratusza, poinformował, że w rozwiązanie patowej sytuacji włączył się burmistrz Żywca Antoni Szlagor. Udało mu się dogadać z katowickim WZD.

  - Za zgodą Zarządu Dróg Wojewódzkiego w Katowicach została zrobiona mała, dogodna przerwa w barierce. Pomoże ona szczególnie osobom starszym, rodzicom z dziećmi dostać się bezpiecznie nad rzekę Kosza-rawę - podkreślił Tomasz Ter-teka.

  Możesz dowiedzieć się więcej: Zarejestruj się w DZIENNIKZACHODNI.PL/PIANO


  *Off Festiwal 2012: ZDJĘCIA, WIDEO, OPINIE
  *Olimpiada w Londynie 2012: RELACJE, ZDJĘCIA, CIEKAWOSTKI
  *KONKURS FOTOLATO 2012:
  Przyślij zdjęcia, zgarnij nagrody!

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama