Bytom: Działkowiec pomógł złapać rumuńskich złomiarzy

  Bytom: Działkowiec pomógł złapać rumuńskich złomiarzy

  p.

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Mieszkaniec Bytomia zauważył dwóch podejrzanych osobników wjeżdżających motorowerem na teren ogrodów działkowych. Wiedząc, że w ostatnim czasie dochodziło do okradania działkowców, zatelefonował na komisariat. Mundurowi zatrzymali i postawili przed prokuratorem trzech sprawców kradzieży rur doprowadzających wodę. Za popełnione czyny grozi im do 5 lat więzienia.
  W miniony wtorek około południa na policje zatelefonował mieszkaniec Bytomia, informując, że na teren Rodzinnego Ogrodu Działkowego "Zacisze" przy ul. Dworskiej, wjechało motorowerem dwóch mężczyzn. Bytomianin stwierdził, że mężczyźni ci nie są działkowiczami, a na ogrodzie najprawdopodobniej pojawili się by okraść altanki. Na miejsce natychmiast został skierowany patrol z komisariatu w Bytomiu - Stroszku. Mundurowi na gorącym uczynku kradzieży rur z sieci wodociągowej zatrzymali trzech sprawców w wieku 16, 28 i 49 lat.
  Podejrzani o kradzież wycenionych wstępnie na około 1200 zł. rur, to przebywający na terenie Rudy Śląskiej obywatele Rumunii. Dorośli sprawcy tego czynu stanęli przed prokuratorem, który postanowił oddać ich pod dozór policji. Za popełniony czyn grozi im kara do 5 lat więzienia. O losie zatrzymanego razem z nimi 16-latka, zadecyduje sędzia rodzinny.

  Możesz dowiedzieć się więcej: Zarejestruj się w DZIENNIKZACHODNI.PL/PIANO


  *Off Festiwal 2012: ZDJĘCIA, WIDEO, OPINIE
  *Olimpiada w Londynie 2012: RELACJE, ZDJĘCIA, CIEKAWOSTKI
  *KONKURS FOTOLATO 2012:
  Przyślij zdjęcia, zgarnij nagrody!

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama