Ważne
  Rozpoczął się projekt 7, 7, 7. Śląskie uwiecznią pisarze i...

  Rozpoczął się projekt 7, 7, 7. Śląskie uwiecznią pisarze i fotografowie

  Damian Hatko

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Sylwia Chutnik

  Sylwia Chutnik ©arc.

  Rozpoczął się projekt "7, 7, 7" - siedmiu pisarzy i siedmiu fotografów przyjeżdża na miesiąc do jednego z miast regionu i tworzy autorską wypowiedź na jego temat. W akcji, która jest wspólnym projektem Instytucji Ars Cameralis Silesiae Superioris i Fundacji Dokumentalistów "Picture-This / Opowiedz-to" biorą udział Katowice, Chorzów, Bielsko-Biała, Pszczyna, Tarnowskie Góry, Sosnowiec i Częstochowa. Uczestnicy projektu pracują z mieszkańcami miast - na ulicy, w ich domach, a w wyniku poszukiwań powstaną osobiste opowieści o miastach. Efekty będą znane w przyszłym roku w postaci publikacji i wspólnej wystawy.
  Sylwia Chutnik

  Sylwia Chutnik ©arc.

  Chorzów przez obiektyw będzie oglądać Tomasz Kizny. Na co dzień pracuje w dziedzinie fotoreportażu i fotografii dokumentalnej. Jego praca skupia się na wizualnej historii radzieckiego systemu totalitarnego. Od końca 1980 roku realizował projekt poświęcony gułagów w ZSRR. Praca ta została opublikowana w książce "Gułag". Aktualnie pracuje nad książką i wystawą "Wielki Terror w ZSRR-1937-1938".


  Flore Aël Surun przyjrzy się życiu w Sosnowcu. Jego głównym zajęciem jest fotografowanie “ocalonych". W 2001 roku na zlecenie Joop Start Masterclass, stworzyła film dokumentalny "FTM-MTF", stanowiący cykl portretów kobiet, które stały się mężczyznami, kwestionujący i traktujący z subtelnościa i rezerwą koncepcję tożsamości. «Les bisous» (Pocałunki), to z kolei kronika jej osobistej miłości, która pozostawiła swoje piętno na jej wszystkich innych opowieściach fotograficznych.

  Tarnowskie Góry będzie fotografował Sergey Maximishin. Niegdyś był fotografem radzieckich sił zbrojnych na Kubie. Pracował w laboratorium naukowym i technicznych doświadczeń w Muzeum Ermitażu. Był także fotoreporterem gazety "Izwiestia". A od 2003 roku pracuje z niemiecką agencją "Focus".

  Bielsko Biała zostanie uwieczniona na fotografiach Marc Atkins. Na swoim koncie ma liczne indywidualne wystawy, występy i pokazy. Jego zdjęcia można znaleźć na okładkach książek, w licznych katalogach i czasopismach, w znanych fotograficznych antologiach tematycznych, takich jak "The Nude" czy "Erotica", a także w pięciu książkowych prezentacjach autorskich: The Teratologists, Faces of Mathematics, Thirteen, Warszawa i Liqid City.

  Po Częstochowie z aparatem będzie krążył Kadir van Lohuizen. jest prawdopodobnie najbardziej znany ze swojego długofalowego projektu fotograficznego dot. siedmiu rzek świata oraz projektu o 'diamentowym' przemyśle. Otrzymał liczne nagrody i wyróżnienia w dziedzinie fotoreportażu, w tym dwie nagrody World Press Photo.

  Lâm Duc Hiên będzie tworzyć obrazy za pomocą aparatu fotograficznego w Pszczynie. Urodziła się w według kalendarza księżycowego, nad brzegiem Mekongu w Laosie. Jej spojrzenie na Pszczynę będzie na pewno będzie zupełnie inne niż każdego z nas.

  Spostrzeżenia będą także spisywane. Nad Katowicami pochyli się Jens Christian Brandt, były niezależny reporter szwedzki, który głównie zajmował się literaturą i sztuką, a także nauczaniem dziennikarstwa w Szwecji i na Białorusi. Jeszcze wcześniej pisał o zmianach jakie zachodziły po upadku Muru berlińskiego. Jego teksty ukazywały się w szwedzkich gazetach Dagens Nyheter, Expressen i Sydsvenska Dagbladet. Zdarzały się również podróże do Polski, Pragi, Budapesztu i Wiednia, Ukrainy i Chorwacji.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama