Ważne
  Gliwice: Rozpoczęła się budowa DTŚ. Na razie tylko 3 km...

  Gliwice: Rozpoczęła się budowa DTŚ. Na razie tylko 3 km [WIZUALIZACJE]

  Justyna Toros

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Gliwice: Rozpoczęła się budowa DTŚ. Na razie tylko 3 km [WIZUALIZACJE]
  1/7
  przejdź do galerii

  ©arc.

  Bez błysków fleszy i symbolicznego wbicia łopat rozpoczęła się budowa pierwszego gliwickiego odcinka Drogowej Trasy Średnicowej. Nie zobaczymy tam jeszcze ciężarówek i koparek, ponieważ robotnicy przygotowują plac budowy.
  Jak poinformowała nas Danuta Żak, rzecznik prasowy spółki DTŚ SA, pierwsze prace przygotowawcze polegają m.in. na przygotowaniu zaplecza przy ul. Błonie, wycince drzew w miejscu powstawania trasy i sprawdzaniu terenu. Do tego trwają uzgodnienia z PKP, z zarządcą dróg miejskich oraz Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji. Na plac budowy zwożone są elementy potrzebne do uruchomienia betoniarni. Firma Skanska, która jest głównym wykonawcą tego odcinka DTŚ, podpisuje również umowy z podwykonawcami.


  Przypomnijmy, że pierwszy gliwicki odcinek DTŚ będzie przebiegał od granicy z Zabrzem do ul. Kujawskiej w gliwickiej Sośnicy i będzie miał 2,8 km długości. Koszt budowy wyniesie 244 mln zł, ale będzie finansowana głównie ze środków zewnętrznych. Ten odcinek ma być gotowy w trzecim kwartale 2014 roku. To oznacza, że z Katowic do rogatek Gliwic pojedziemy średnicówką na początku 2015 roku.

  Co ważne, ogłoszono również przetarg na budowę drugiego gliwickiego odcinka DTŚ w Gliwicach - od ul. Kujawskiej do ul. Portowej i DK 88.

  - Jeśli procedury przetargowe uda się przeprowadzić bez zbędnych przeszkód, to realizacja ostatniej części trasy mogłaby się rozpocząć w tym roku - podkreśla Żak.

  Na tym fragmencie średnicówka ma przebiegać przez centrum Gliwic, m.in. w sąsiedztwie urokliwego parku Chopina, w 500-metrowym tunelu. Z takim przebiegiem drogi nie zgadzają się członkowie Stowarzyszenia "Gliwiczanie dla Gliwic". Nie poddają się, choć budowa trwa.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   180000 i dalej emigrują.

   walec (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 114 / 118

   Wylotowa czy przelotowa ? Oto jest pytanie...
   180000 mieszkańców i dalej emigrejszyn...

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   DTŚ

   jok (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 122 / 116

   Nie bo nie i już !!!

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama