Ważne
  Najtańsze i najdroższe urzędy w woj. śląskim [KOSZTY...

  Najtańsze i najdroższe urzędy w woj. śląskim [KOSZTY URZĘDÓW]

  Michał Wroński

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Ile nas kosztuje administracja (w przeliczeniu na 1 mieszkańca)
  1/2
  przejdź do galerii

  Ile nas kosztuje administracja (w przeliczeniu na 1 mieszkańca) ©infografika Marek Michalski

  Mieszkańcom Sosnowca gratulujemy urzędników. Nie rozstrzygamy na ile są oni skuteczni, szybcy i mili dla petentów, ale jedno trzeba im oddać: niewiele kosztują. Przeciętny sosnowiczanin na utrzymanie magistratu w swoim mieście wydał w ubiegłym roku nieco ponad 195 złotych. To najmniej w całym województwie śląskim.
  Tak przynajmniej wynika z rankingu, który kilka dni temu opublikowało czasopismo "Wspólnota". Jego autorzy wzięli pod lupę samorządy w całej Polsce.

  Wśród miast na prawach powiatu najtańszy okazał się urząd miejski w Suwałkach. Sosnowiec był trzeci, ale w skali woj. śląskiego jest (podobnie jak przed rokiem) niekwestionowanym liderem. Jaka jest recepta na tani urząd? Zdaniem Krzysztofa Polaczkiewicza, rzecznika sosnowieckiego magistratu, podstawą jest racjonalna polityka kadrowa.


  ZOBACZ KONIECZNIE:
  Wydatki na administrację w poszczególnych miastach i województwach [TABELKI]


  - Nie mamy przerośniętej administracji. Nie korzystamy też z zewnętrznych firm, gdyż posiadamy swoich gońców. Koszty obniża nam też fakt, że prowadzimy wspólny zakup energii dla wszystkich miejskich jednostek. W ten sposób zaoszczędziliśmy w ubiegłym roku ponad milion złotych - wylicza Polaczkiewicz.

  W pierwszej dziesiątce najtańszych urzędów zmieścił się jeszcze Rybnik (202,94 zł na mieszkańca), Tychy (206,67 zł), Częstochowa (226,09 zł) oraz Żory (231,03 zł). Dla porównania, w stolicy województwa - Katowicach - na utrzymanie urzędników przeciętny mieszkaniec wydał w ubiegłym roku 274,9 zł.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (4)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   a gminy ?

   dani (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 29 / 54

   jak ta sytuacja przedstawia się w urzędach gminnych Śląska ?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Jak działa urząd w BIERUNIU niedawno mieszkańcy pisali.

   goscie z bieronia (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 33 / 64

   To DKANDAL !!! Teraz mają okazję dowiedzieć się ile to każdego mieszkańca kosztuje. Ale burmistrz Pustelnik przyjmuje kolejnych pracowników. Drugą osobę od promocji -będzie częściej widoczny w...rozwiń całość

   To DKANDAL !!! Teraz mają okazję dowiedzieć się ile to każdego mieszkańca kosztuje. Ale burmistrz Pustelnik przyjmuje kolejnych pracowników. Drugą osobę od promocji -będzie częściej widoczny w gazetach- sekretarkę, oraz innych a efektów w obsłudze mieszkańca nie widać. Brak reakcji radnych na taki przerost administracji w urzędzie i podległych jednostkach. Płace wygórowane do maksimum przez byłego burmistrza Jagodę. Pomyślał jak "kupić" głosy przed wyborami, co tak mu nie pomogło. Może wreszcie zostanie zrobiony audyt każdego działu, jednostki i stanowiska. Jak pokazują tabele jest tego o połowę za dużo. Dodatkowych pieniędzy po powodzi już nie bedzie, a pożyczki trzeba spłacać. Szanowni radni więcej zapału i odwagi do działania, zbiża się połowa waszej kadencij. co o tym mówią mieszkańcy!!! Wiadomo którego radnego to interesuje. Z którym mieszkańcy nie mają kontaktu, zapamiętają oddając kartę do głosowania.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Szlezjerstwo się chyba powiesi. Coś dobrego w Sosnowcu jerunieeeee

   robi prafcify fan szlyzjerów (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 65 / 41

   j.w.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Brak Honoru

   Onkel Heini (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 44 / 28

   Robi nie łudź się- to nie niemcy, nie będą mieli odwagi ani honoru jak Zygfryd de Löwe w Krzyżakach. Jedyne skojarzenie ich z rycerstwem to zakute łby.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama