Ważne
  Remontu nie przyspieszysz. Centra miast Śląska i Zagłębia...

  Remontu nie przyspieszysz. Centra miast Śląska i Zagłębia przyblokowane

  Tomasz Szymczyk

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Rozkopane centra Sosnowca, Chorzowa czy Gliwic powodują utrudnienia dla mieszkańców. Do remontu głównej arterii szykuje się też Dąbrowa Górnicza.
  Największe zamieszanie w Sosnowcu spowodują remonty torowisk w centrum miasta

  Największe zamieszanie w Sosnowcu spowodują remonty torowisk w centrum miasta ©Maciej Gapiński

  Ostatnia tak wielka modernizacja torowisk tramwajowych w centrum Sosnowca miała miejsce w drugiej połowie lat siedemdziesiątych. Nikt nie ma więc wątpliwości, że remonty są potrzebne. Inna sprawa, że utrudnień mają już dość zarówno pasażerowie tramwajów, jak i kierowcy, bo im prowadzone na torach prace również dają się we znaki.

  - Największe utrudnienie to chyba brak możliwości przejazdu z rejonu Plazy na wprost do Katowic. Muszę nadrabiać drogi i zawracać aż przy Ślimaku - mówi Jerzy Waligóra, kierowca z Sosnowca.  - 1 września ma zostać przywrócona zwykła organizacja ruchu na wszystkich liniach tramwajowych w centrum Sosnowca - informuje Andrzej Zowada, rzecznik prasowy Tramwajów Śląskich SA. Oznacza to powrót tramwajów linii nr 26 i 27 na popularne wśród mieszkańców trasy - odpowiednio do Mysłowic przez Niwkę i do Kazimierza Górniczego przez Klimontów.
  Póki co, aż do wtorku, tramwaje kursować będą tylko z Kazimierza do Mysłowic. By donich wsiąść, należy jechać autobusem zastępczym nr T-27 z centrum miasta na Dańdówkę. Dotego czasu utrudnienia będą dotyczyć też mieszkańców Milowic, którzy muszą korzystać z autobusu zastępczego nr T-21 do przystanku przy Egzotatrium, a następnie z jeżdżącej tymczasowo z Zawodzia do Milowic "15". Przez pierwsze dwa tygodnie września tramwaje nie będą obsługiwały przystanku przy ul. Dęblińskiej w centrum Sosnowca. Wciąż będą się tam toczyć prace.

  Kierowcy pamiętać powinni również o powstającym na Starym Sosnowcu rondzie, które będzie budowane do listopada. Gotowa jest już jego część, ale ruch w tym miejscu na ul. Piłsudskiego - wylotowej w kierunku Katowic - nadal odbywa się po jednej jezdni.

  Problemy z tramwajami mają również w Chorzowie, gdzie na Rynku trwa budowa centrum przesiadkowego. Nie można się tam dostać tramwajem, bo nie docierają tam "9", "17", ani "20". Dla pasażerów uruchomiono komunikację zastępczą z Chorzowa-Batorego. Zła wiadomość jest taka, że prace na rynku mają się zakończyć dopiero pod koniec roku.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama