Urząd Miasta w Zabrzu przenosi się do Huty Donnersmarcka

  Urząd Miasta w Zabrzu przenosi się do Huty Donnersmarcka

  Justyna Toros

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Budynek dawnej dyrekcji Huty Donnersmarcków to najpiękniejszy obiekt w Zabrzu
  1/4
  przejdź do galerii

  Budynek dawnej dyrekcji Huty Donnersmarcków to najpiękniejszy obiekt w Zabrzu ©Arkadiusz Gola

  Do jednego z najpiękniejszych budynków w Zabrzu, czyli do byłej siedziby dyrekcji Huty Zabrze, a wcześniej Huty Donnersmarcka, przeprowadzają się Wydziały z Urzędu Miejskiego.
  Coraz bardziej reprezentacyjne miejsca wybierają na swoją siedzibę urzędnicy miejscy. Najczęściej w tych najładniejszych urządzane są Urzędy Stanu Cywilnego. Tak postąpiły władze Katowic. W 2010 roku do pięknego pałacu Goldsteinów przeprowadzono USC z alei Korfantego. Podobnie postąpiły Gliwice, które przez rok remontowały Ratusz znajdujący się na Rynku, żeby umieścić w nim USC oraz reprezentacyjną salę do sesji Rady Miejskiej.


  Zabrze poszło w innym kierunku. Do jednego z najpiękniejszych budynków w mieście, czyli do byłej siedziby dyrekcji Huty Zabrze, a wcześniej Huty Donnersmarcka postanowiono przeprowadzić poszczególnie Wydziały z Urzędu Miejskiego.

  - To ma być najbardziej reprezentacyjny budynek, dlatego znajdzie się w nim całe kierownictwo: pani prezydent, wiceprezydenci, sekretarz i skarbnik miasta - wymienia Halina Gola z Wydziału Kontaktów Społecznych Urzędu Miejskiego w Zabrzu, który zresztą również zostanie przeprowadzony do nowego budynku, razem m.in. z Wydziałami Promocji i Turystyki oraz Budżetu.

  Już od zeszłym roku w budynku swoją siedzibę ma główny inżynier miasta, pełnomocnik ds. inwestorów oraz centrum zarządzania kryzysowego, wraz z całym monitoringiem miejskim. Jeszcze do końca tego roku potrwa remont tego zabytkowego budynku, a następnie zostaną wyposażone wnętrza. W środku znajdzie się duża i nowoczesna sala, w której odbywać się będą sesje Rady Miasta. Ogłoszono właśnie przetarg na jej wyposażenie. Przetarg obejmuje je w całości - od biurek i krzeseł po system do głosowania.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Yorgi za trzi czworte morgi

   Alfons Zagrzebniok (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 57 / 36

   kto na nich zapie...lal , maja pomniki ?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   a gdzie Donnersmarki

   yorg (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 64 / 64

   mają pomniki? to Oni ten region postawili na nogi.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama