Ważne
  Zdewastowany cmentarz w Zabrzu: Sprawcami są czterej chłopcy

  Zdewastowany cmentarz w Zabrzu: Sprawcami są czterej chłopcy

  PS

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Zdewastowany cmentarz w Zabrzu: Sprawcami są czterej chłopcy

  ©ARC Dziennik Zachodni

  Zabrzańscy policjanci rozwiązali sprawę dotycząca dewastacji cmentarza ewangelicko - augsburskiego mieszczącego się przy ulicy Lelewela. Jak się okazało sprawcami zniszczeń okazali się 4 nieletni pochodzący z zabrzańskiej dzielnicy Biskupice. Młodzi wandale odpowiedzą przez sądem rodzinnym za zniszczenie ponad 20 miejsc pochówku.
  Zdewastowany cmentarz w Zabrzu: Sprawcami są czterej chłopcy

  ©ARC Dziennik Zachodni

  Do zniszczeń nagrobków na cmentarzu ewangelicko - augsburskiego doszło pod koniec lipca bieżącego roku. Oględziny miejsca pochówku zmarłych wykazały uszkodzenie 26 nagrobków oraz 2 figurek. Zabrzańscy mundurowi ustalili, że sprawcami wandalizmu jest 4 młodych mieszkańców dzielnicy Biskupice. Dwóch z nich tj. 12 i 14-latek zostało zatrzymanych. Obaj przyznali się do winy i wyjaśnili okoliczności zdarzenia.

  Jak się okazało nieletni regularnie chodzili w rejon cmentarza przyglądając się najczęściej koniom biegającym na sąsiadującej z cmentarzem działce. W dniu 30 lipca po południu nieletni będąc w towarzystwie dwóch innych rówieśników ponownie pojawili się w rejonie cmentarza. Nie interesowały ich jednak wyłącznie konie. Jak tłumaczy jeden z zatrzymanych nieletnich "od tak bez powodu zaczęli kopać w płyty nagrobne".

  Ci, którzy nie potrafili przewrócić płyty nagrobnej, sięgali po znicze, a następnie rzucali nimi w inne groby oraz kapliczkę. Do tej pory policjanci z Trocera zatrzymali i "rozliczyli" dwóch nieletnich. Wkrótce to samo czeka ich kolegów. Jeden z nich przebywa obecnie na ucieczce z placówki opiekuńczej, drugi natomiast już za kilka dni ma wrócić do Zabrza z wakacji. Sprawą nieletnich wandali zajmie się teraz sąd rodzinny.

  Możesz dowiedzieć się więcej: Zarejestruj się w DZIENNIKZACHODNI.PL/PIANO



  *Pamietacie zabawki z PRL? ZOBACZCIE ZDJĘCIA
  *Gdzie jeździliśmy kiedyś na weekend? ZOBACZ ZDJĘCIA ARCHIWALNE
  *KONKURS FOTOLATO 2012:
  Przyślij zdjęcia, zgarnij nagrody!

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera







  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama