Kamery atrapy odstraszają osiedlowych pijaczków

  Kamery atrapy odstraszają osiedlowych pijaczków

  Monika Ziółkowska-Wnuk

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  "Zakaz spożywania alkoholu w obrębie pawilonu handlowego. Teren monitorowany. Obraz dostępny w internecie". Taka informacja widnieje na budynku Spółdzielni Mieszkaniowej w Łazach (ul. Spółdzielcza 5) i ma odstraszać amatorów piwa, którzy zakłócają spokój mieszkańców osiedla Podlesie.
  Kamery atrapy odstraszają osiedlowych pijaczków

  ©ARC Dziennik Zachodni

  - Mieliśmy duży problem z osobami spożywającymi w tym miejscu alkohol. Ich obecność jest bardzo uciążliwa - tłumaczy Damian Ociepka, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej w Łazach.

  Problem z wystającymi pod murem pawilonu amatorami trunków potwierdzają policjanci. - Każde wezwanie kończyło się mandatem lub pouczeniem. Teraz tych zgłoszeń jest mniej - tłumaczy Andrzej Świeboda, oficer prasowy zawierciańskiej policji.

  Mieszkańcy twierdzą, że jest dużo lepiej. Spółdzielnia również twierdzi, że problem jest już znacznie mniejszy.

  - Był taki okres, że zaraz po pojawieniu się tablic pijący alkohol zniknęli - mówi prezes spółdzielni. - Niestety wkrótce wrócili i z opowiadań mieszkańców wiemy, że próbowali szukać się w sieci. Podobno pewnego dnia urządzili sobie tutaj zabawę taneczną, bo chcieli zdobyć internetową popularność - dodaje z uśmiechem Damian Ociepka.

  Amatorzy piwa wrócili, bo m.in. znajduje się tu czynny 24 godziny na dobę sklep monopolowy.

  - Nie wiem, czy jestem w tym internecie, czy mnie nie ma, ale powiem szczerze, że nie bardzo mnie to obchodzi. Piję w tym miejscu, w którym mi się podoba. Przecież nikomu nic nie robię - mówi jeden z mieszkańców Łaz i popija wino.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   NMN

   BNB (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 30 / 38

   NBHB

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ALKOHOL SZKODZI NA MÓZG

   NIKIFOREK (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 33 / 36

   CÓŻ MOŻNA DODAĆ CHYBA TYLKO TO IŻ ZAMIAST SIĘ ŚMIAĆ TRZEBA BYŁO BY ZAPYTAC TYCH LUDZI KTÓRZY PIJA DLACZEGO TO ROBIA BO MAJĄ BIEDE ,ABY ZAPIĆ SMUTKI I DLACZEGO W POLSCE NIEMA LUDZI KTÓRZY ZAMIAST...rozwiń całość

   CÓŻ MOŻNA DODAĆ CHYBA TYLKO TO IŻ ZAMIAST SIĘ ŚMIAĆ TRZEBA BYŁO BY ZAPYTAC TYCH LUDZI KTÓRZY PIJA DLACZEGO TO ROBIA BO MAJĄ BIEDE ,ABY ZAPIĆ SMUTKI I DLACZEGO W POLSCE NIEMA LUDZI KTÓRZY ZAMIAST KRYTYKOWAĆ POMOGLI BY MOŻE SAMĄ POMOCĄ PSYHOLOGA TO JUŻ COŚ BO PROBLEM ALKOHOLU TO NIE TO ŻE ONI CHLEJĄ BO CHCĄ TYLKO CZASEM PRZELEWAJĄ PROBLEMY FINANSOWE RODZINNE W ZAWIERCIU WŁAZACH NIE MA PRACY MOŻE TO POWINNO ŚIĘ ZMIENIĆ DRODZY CZYTELNICY CI KTÓRZY RZADZĄ PAŃSTWEM CI KTÓRZY MAJA JKIES WPŁYWY MOŻE TAKIE OSOBY POMYŚLAŁY BY NAD ZATRUDNIENIEM LUB ZNALEZIENIEM MIEJSCA PRACY ŁAZY SŁYNĄ Z BIEDOTY I ŚREDNIEJ KLASY .JEDNAKŻE MOŻNA BY BYŁO TOZMIENIĆ NIKIFOREK ZMIENIĆ zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama