Menu Region

Tramwaje w Częstochowie: Pierwsze "trójki" na torach 3...

Tramwaje w Częstochowie: Pierwsze "trójki" na torach 3 września

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Dziennik Zachodni

Bartłomiej Romanek

Prześlij Drukuj
Tramwaje w Częstochowie: Pierwsze "trójki" na torach 3 września

(© Bartłomiej Romanek)

Już za tydzień, 3 września, tramwaje oznaczone numerem 3 wjadą na trasę nowej linii tramwajowej, która połączy dzielnice Błeszno i Północ.
Od wielu miesięcy spekulowano, że tramwaje wjadą na nową linię we wrześniu, chociaż termin zakończenia budowy tej trasy został uzgodniony na połowę października. Niestety, z powodu odbiorów technicznych nie uda się uruchomić nowej linii już 1 września, ale "trójki" wyjadą z zajezdni już dwa dni później.

- To praktycznie przesądzone - mówi nam Robert Madej, wiceprezes częstochowskiego MPK. - Jesteśmy zdeterminowani, żeby nowa linia ruszyła już 3 września. Wszystko zostało podporządkowane uruchomieniu nowej linii. Ustaliliśmy już nawet nowe grafiki dla kierowców i motorniczych.

Urząd Miasta już w piątek miał oficjalnie poinformować o uruchomieniu nowej linii, ale wstrzymał się jeszcze z komunikatem.
Z naszych informacji wynika jednak, że tramwaje na pewno wyjadą na nową trasę 3 września. Miejski Zarząd Dróg i Transportu już opracował nowe rozkłady jazdy.

- Faktycznie, rozkłady jazdy zostały już opracowane. Są one ściśle zsynchronizowane z obecnymi kursami - mówi nam Stanisław Sosnowski, wicedyrektor MZDiT w Częstochowie.

Na uruchomieniu nowej linii zyskają wszyscy pasażerowie, nie tylko ci mieszkający w dzielnicy Błeszno. Na nowej linii tramwaje w godzinach szczytu mają kursować co siedem i pół minuty. Uruchomienie nowej linii zwiększy również liczbę kursów w centrum miasta. Dzięki temu tramwaje będą jeździć w godzinach szczytu nawet co 4 minuty.
1 »
Reklama
 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Reklama
Reklama