Donos na laski w mini

  Donos na laski w mini

  Marcin Zasada

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Jest w Katowicach kino, które nie wyświetla hollywoodzkich supeprodukcji i polskich gniotów.
  Pokazuje wartościowe obrazy, stworzone na obrzeżach przemysłu filmowego. W Światowidzie nie ma stanowiska z popcornem i colą. Widzów przyciągają też niekonwencjonalne akcje promocyjne. Przed "Good Bye, Lenin" odbył się zlot trabantów, a przed "Pięknością w opałach" pokaz samoobrony dla kobiet w wykonaniu instruktorki kung-fu.Teraz szef kina, Adam Pazera, zachęcał, aby na seans "Dziewczyn z St.
  Trinian" dziewczyny przyszły w miniówkach za połowę ceny biletu. Film promował plakat z czterema licealistkami w kusych spódniczkach. Co Pazera dostał w nagrodę za pomysłowość? Donos do prokuratury. Dyrektorce Silesia-Film, nadzorującej kino, uroiło się, że akcja krzywdzi kobiety. Na jej wniosek śledztwo miało być prowadzone, to nie żart, pod kątem "nadużycia stosunku zależności lub wykorzystania krytycznego położenia celem doprowadzenia do poddania się innej czynności seksualnej".

  Jean Cocteau wzdychał kiedyś, że "dramat naszej epoki polega na tym, iż głupota zabrała się do myślenia". Gdzie te czynności seksualne? Jakie obcowanie? Prokuratura, mająca na głowie mafie węglową, paliwową i kilka innych ma na życzenie tej pani dochodzić, czy rabat za noszenie mini w kinie to preludium do zbiorowego gwałtu?

  Na miejscu szefowej Silesia-Film schowałbym się ze wstydu pod stołem i przepraszał za zawracanie prokuratorom głowy takimi bzdurami. Nie jest za to tajemnicą, że firmie Silesia-Film i Pazerze od dawna nie jest po drodze i pomysłowego szefa Światowida co jakiś czas ktoś próbuje strącić ze stanowiska. W taki sposób? Ten donos to jak kulą w płot. Minikulą od minidyrektorki.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama