TOP 10 imprez weekendowych w woj. śląskim [ZOBACZ i WYBIERZ...

  TOP 10 imprez weekendowych w woj. śląskim [ZOBACZ i WYBIERZ COŚ DLA SIEBIE]

  Michał Witas

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  TOP 10 imprez weekendowych w woj. śląskim [ZOBACZ i WYBIERZ COŚ DLA SIEBIE]
  1/2
  przejdź do galerii

  ©Mikołaj Suchan

  Ostatni wolny weekend dla uczniów szkół i generalnie czas powrotów z urlopów dla większości to dobry czas, aby się zabawić. A jest z czego wybierać. Przygotowaliśmy dla Was zestawienie najciekawszych naszym zdaniem imprez w woj. śląskim. Zobacz, co będzie się działo w sobotę i niedzielę.
  "Męskie granie" w Żywcu

  1 Września 2012 o 17.00 w Amfiteatrze w Żywcu pod Grojcem odbędzie się kolejny koncert z cyklu "Męskie granie".
  Wystąpią: Hey, Marek Dyjak, Acid Drinkers, Monika Brodka, Buens Bros, Czesław Śpiewa, Jazzpospolita, O.S.T.R, Tabasko, Strefa ART.

  Koncert w Żywcu będzie już ostatnim w trzeciej edycji projektu. Celem projektu jest pokazanie męskiego spojrzenia na muzykę i sztukę oraz zderzenie artystów reprezentujących różne pokolenia i gatunki muzyki. Sponsorem "męskiego grania" jest Żywiec.

  XXV Międzynarodowy Studencki Festiwal Folklorystyczny

  Międzynarodowy Studencki Festiwal Folklorystyczny to jedyna tak duża impreza folklorystyczno-kulturalną w regionie. W tym roku odbywa się 25 edycja Festiwalu.

  Od 25 sierpnia, w sześciu miastach regionu ze swoim programem artystycznym występują zespoły m. in. z Turcji, Togo, Rosji, Wenezueli, Chorwacji, Francji i oczywiście Polski. Festiwal to jedna z 300 światowych imprez folklorystycznych. Jako jedyna przygotowywana jest przez środowisko akademickie.

  W ten weekend festiwal gościć będzie w Zabrzu, gdzie w piątek w DmiT odbędzie się Koncert Galowy z udziałem zespołu Golec uOrkiestra i Katowicach na Zjeździe Absolwentów UŚ i podczas niedzielnych dożynek. W niedziele odbędzie się także ekumeniczne nabożeństwo w Archikatedrze pw. Chrystusa Króla. Tegoroczna jubileuszowa edycja Festiwalu zakończy się 2 września.

  Dni Mikołowa 2012

  Od piątku 31 sierpnia do niedzieli 2 września w Mikołowie odbędą się tegoroczne dni miasta. Piątek upłynie pod znakiem muzyki bluesowej. Wystąpi m. in. Nocna Zmiana Bluesa i Shakin Dudi.

  W sobotę będą miały miejsce dożynki. Po uroczystym korowodzie wystąpią kapele góralskie i kabaret Masztalskich. O 21.30 wystąpi legendarna grupa Trubadurzy w składzie z Ryszardem Poznakowskim i Marianem Lichtmanem.

  W niedzielę o 16.30 odbędzie się aukcja dla zwierząt ze Społ. Schroniska dla zwierząt. Zagrają też Sztywny Pal Azji i Zakopower. Imprezy poprowadzą Adam Giza, Jerzy Ciurlok i Krzysztof Piasecki.
  1 3 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama