W jaki sposób można reklamować przybory szkolne i...

  W jaki sposób można reklamować przybory szkolne i podręczniki?

  Monika Krężel

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W jaki sposób można reklamować przybory szkolne i podręczniki?

  ©Piotr Warczak

  Wielu rodziców przygotowało już dzieciom szkolne wyprawki. Są jednak i tacy, którzy robią zakupy na ostatnią chwilę. Na co powinni zwracać uwagę kupując tornistry, przybory szkolne, odzież czy obuwie?
  W jaki sposób można reklamować przybory szkolne i podręczniki?

  ©Piotr Warczak

  - Przyjrzyjmy się ofertom specjalnym i promocjom. Dwa piórniki w cenie jednego czy plecak plus zeszyt gratis - takie oferty bywają złudne. Najlepiej przeliczyć cenę każdego produktu w zestawie i porównać z ceną kompletu. Może się okazać, że zapłacilibyśmy mniej za zakup plecaka i zeszytu osobno - podkreśla Katarzyna Kielar, rzeczniczka prasowa Inspekcji Handlowej w Katowicach. - Praktyki polegające na wprowadzaniu w błąd konsumentów, co do wysokości ceny zestawów promocyjnych są niezgodne z prawem - dodaje.


  Warto pamiętać, że przyjęcie przez sprzedawcę zwrotu towaru pełnowartościowego zależy tylko od jego dobrej woli. To, że spodnie okazały się za małe albo tornister zwyczajnie dziecku się nie podoba, nie stanowi żadnej podstawy do dokonania zwrotu towaru.

  Jeżeli jednak produkt ma wady, np. w podręczniku brakuje kilku stron, buty się rozklejają, plecak ma zepsuty zamek, wówczas mamy prawo do reklamacji. Składamy ją na piśmie u sprzedawcy. Możemy to zrobić w ciągu dwóch lat od dnia zakupu, jednak nie później niż w ciągu dwóch miesięcy od wykrycia wady.

  Przekroczenie tych terminów skutkuje utratą przysługujących nam uprawnień. Składając reklamację, mamy prawo żądać bezpłatnej naprawy lub wymiany wadliwego towaru na nowy, a gdy to się okaże niemożliwe, wtedy możemy żądać obniżenia ceny, a w ostateczności odstąpić od umowy.

  W przypadku problemów reklamacyjnych pomocą służy Inspekcja Handlowa, a także rzecznik praw konsumenta.




  *Tauron Nowa Muzyka ZNAJDŹ SIĘ NA ZDJĘCIACH
  *Beerfest 2012 zakończony ZOBACZ ZDJĘCIA
  *KONKURS FOTOLATO 2012: Przyślij zdjęcia, zgarnij nagrody!

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo