I liga: Zagłębie Sosnowiec wygrywa z Pogonią Siedlce [ZDJĘCIA]

TOS
Zagłębie Sosnowiec - Pogoń Siedlce
Zagłębie Sosnowiec - Pogoń Siedlce Lucyna Nenow
Kolejne trzy punkty dopisali do swojego konta piłkarze Zagłębia Sosnowiec. Podopieczni trenera Artura Derbina pokonali w niedzielę na Stadionie Ludowym Pogoń Siedlce.

Już w trzeciej minucie niedzielnego meczu na Stadionie Ludowym Zagłębie mogło objąć prowadzenie. Michał Fidziukiewicz po podaniu Jakuba Araka posłał jednak piłkę wysoko w powietrze. Jak się jednak okazało: co się odwlecze, to nie uciecze. Już w 9. minucie sosnowiczanie trafili do bramki Pogoni. Bramkarza siedlczan pokonał Krzysztof Markowski, który wykorzystał centrę z rogu Sebastiana Dudka. W 19. minucie kapitan Zagłębia sam cieszył się z gola, gdy wykorzystał karnego podyktowanego za faul siedleckiego golkipera Rafała Misztala na Michale Fidziukiewiczu. Dobry początek zepsuła bramka zdobyta przez Pogoń po błędzie Wojciecha Fabisiaka (trafił Mariusz Rybicki) i to z wynikiem 2:1 zakończyła się pierwsza połowa.

Drugę odsłonę rozpoczęły szybujące nad poprzeczkami strzały Dawida Ryndaka i Krzysztofa Bodzionego, byłego zawodnika Zagłębia. Ciekawiej zrobiło się dopiero dwadzieścia minut później. Wyśmienitą szansę nagola zmarnował Jakub Arak. Trzy sekundy później jego wyczyn powtórzył Dawid Ryndak. Po tej sytuacji gra Zagłębia nieco się ożywiła, ale kolejne szanse marnowali Fidziukiewicz i Arak. Szanse mieli i goście, ale lepszy okazywał się Fabisiak. Trzy punkty zostały więc w Sosnowcu.

- Chłopcy pokazali charakter i pokazali, że wypadek przy pracy w Kluczborku nie robi już na nich wrażenia. To ambitni chłopcy i wierzę, że razem będziemy odnosić sukcesy - mówił po meczu trener Zagłębia Artur Derbin.

Przed spotkaniem kibice i działacze Zagłębia pożegnali Łukasza Tumicza, dla którego był to ostatni mecz w barwach klubu z Sosnowca. Tumicz ma zakończyć karierę. Odnotujmy też „grzeczny” tym razem doping na trybunie odkrytej. Tym razem na Ludowym nie odpalono ani jednej racy. Czyżby prośby prezydenta Sosnowca i prezesa Zagłębia znalazły adresatów?