Wyższe stawki do wynagrodzeń niepełnosprawnych

  Wyższe stawki do wynagrodzeń niepełnosprawnych

  Monika Krężel

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Wyższe stawki do wynagrodzeń niepełnosprawnych

  ©123RF

  Właśnie weszła w życie kolejna nowelizacja przepisów dotyczących zatrudnienia osób niepełnosprawnych.
  Wyższe stawki do wynagrodzeń niepełnosprawnych

  ©123RF

  Najważniejsza i najbardziej oczekiwana przez pracodawców zmiana - to uwolnienie podstawy dofinansowania. Od września pracodawcy będą brali pod uwagę kwotę minimalnego wynagrodzenia z grudnia roku poprzedniego, czyli 1.386 zł. Obecnie wynosi ona 1.276 zł.

  - To jest bardzo potrzebna zmiana. Od 1 lipca bowiem ponownie spadło dofinansowanie dla lekkiego i umiarkowanego stopnia niepełnosprawności, a koszty pracy wzrastają nieustannie.
  Ponadto zainteresowanie zatrudnieniem osób niepełnosprawnych bardzo widocznie spadło w ostatnich miesiącach - mówi Jan Zając, prezes Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych (POPON).

  Nowością jest również to, że pracodawca, który chce otrzymywać dofinansowanie, będzie musiał przekazać pracownikowi wynagrodzenie albo na rachunek bankowy, albo przesłać na adres zamieszkania tego pracownika. - Ustawodawca chce w ten sposób uszczelnić system i wyeliminować nieuczciwych pracodawców - tłumaczy Mateusz Brząkowski, doradca prawny POPON. - Jednak dotyczy to niewielkiej grupy, gdyż większość pracowników ma już swo-je konta - dodaje.

  Warunkiem otrzymania dofinansowania będzie również konieczność poniesienia w terminie kosztów płacy, które stanowią wynagrodzenie brutto, a także obowiązkowych składek na ubezpieczenie emerytalne, rentowe i wypadkowe, składek na Fundusz Pracy i Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych. Z tą różnicą, że ten przepis wejdzie w życie pierwszego dnia miesiąca po upływie 3 miesięcy od dnia ogłoszenia nowelizacji.
  *Tauron Nowa Muzyka ZNAJDŹ SIĘ NA ZDJĘCIACH
  *Beerfest 2012 zakończony ZOBACZ ZDJĘCIA
  *KONKURS FOTOLATO 2012: Przyślij zdjęcia, zgarnij nagrody!

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ciekawe czy faktycznie

   wiola (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 55 / 41

   to coś pomoże, czy znów będą robić przekręty. dobrze, że jestem sprawna i mogę sama znaleźć pracę, ale już oszczędzanie to nie taka prosta rzecz. jak to zrobić żeby odkładać pieniądze przy małych...rozwiń całość

   to coś pomoże, czy znów będą robić przekręty. dobrze, że jestem sprawna i mogę sama znaleźć pracę, ale już oszczędzanie to nie taka prosta rzecz. jak to zrobić żeby odkładać pieniądze przy małych dochodach?zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama