Pociągiem do Chałupek pojedziemy szybciej?

  Pociągiem do Chałupek pojedziemy szybciej?

  Arkadiusz Biernat

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Jest szansa, że jadące z Rybnika do Chałupek pociągi z "zawrotną prędkością" 30 km/h, za dwa lata będą poruszać się o 50 km/h szybciej.
  Wszystko dlatego, że projekt naprawy 25-kilometrowego odcinka torów znalazł się na liście rezerwowej inwestycji spółki PKP. - Projekt rewitalizacji linii kolejowej nr 158 Rybnik Towarowy - Chałupki oraz odcinka linii nr 140 od stacji Rybnik do stacji Rybnik Towarowy znajduje się obecnie na liście rezerwowej, ale ma dużą szansę na realizację. Wstępnie zabezpieczono na jego wykonanie ok. 140 mln zł - informują nas w spółce.

  Zgodnie z planami, projekt rewitalizacji przewiduje zwiększenie prędkości pociągów na całej linii do 80 km/h. W jej ramach mają zostać wyremontowane lub wymienione tory, sieć trakcyjna, krawędzie peronów, oświetlenie i infrastruktura zabezpieczająca na całym jej przebiegu. Dodatkowo w Wodzisławiu Śląskim planowane jest zbudowanie nowego przystanku "Wodzisław Śl. - Centrum". Jego przygotowaniem od strony projektowej, łącznie z uzyskaniem pozwolenia na budowę, zajmie się miasto.

  - Wstępnie wyraziliśmy zainteresowanie projektem. Przystanek powstałby o kilkaset metrów bliżej centrum Wodzisławia w porównaniu z obec-nym dworcem PKP - wyjaśnia Barbara Chrobok, rzeczniczka wodzisławskiego magistratu.

  Ostateczna decyzja, czy przedsięwzięcie będzie realizowane, zapadnie pod koniec roku na szczeblu władz centralnych PKP - PLK SA i Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej. W razie wdrożenia planu, cała inwestycja ma zostać wykonana do grudnia 2014 roku. Z kolei linia kolejowa na ten okres zostałaby zamknięta. W jej miejsce miałaby kursować komunikacja zastępcza.
  *Tauron Nowa Muzyka ZNAJDŹ SIĘ NA ZDJĘCIACH
  *Beerfest 2012 zakończony ZOBACZ ZDJĘCIA
  *KONKURS FOTOLATO 2012: Przyślij zdjęcia, zgarnij nagrody!

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama