Chorzów: 300 zawodników wystartuje w biegu 24 - godzinnym w...

  Chorzów: 300 zawodników wystartuje w biegu 24 - godzinnym w Parku Śląskim

  LOTA

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W Parku Śląskim zostaną rozegranie pierwsze w Polsce Mistrzostwa Świata w Biegu 24 - godzinnym. Aktualny rekord świata i Europy w takim biegu należy do Sigrid Lomsky z Niemiec i wynosi 243 km 657 m, a wśród mężczyzn do Yiannisa Kurosa z Grecji - 290 km 221 m.
  W sobotę i niedzielę w Parku Śląskim zostaną rozegranie pierwsze w Polsce Mistrzostwa Świata w Biegu 24 - godzinnym. Głównym organizatorem wydarzenia jest Akademia Wychowania Fizycznego im. J. Kukuczki z Katowic.

  Aktualny rekord świata i Europy w biegu 24-godzinnym kobiet należy do Sigrid Lomsky z Niemiec i wynosi 243 km 657 m, a wśród mężczyzn do Yiannisa Kurosa z Grecji - 290 km 221 m. Na ostatnich Mistrzostwach Świata, które odbyły się w Brive na terenie Francji (2010 rok) zwyciężył reprezentant Japonii Inoue Shingo pokonując dystans 273 km 531 m, w wśród kobiet najlepsza była reprezentantka Francji Anne Fontanie z wynikiem 239 km 667 m.


  Na starcie w Parku Śląskim stanie około 300 zawodników z kilkudziesięciu krajów świata, w tym ci najwyżej notowani w rankingach z Rosji, Japonii i Islandii. Reprezentacja Polski będzie liczyła kilkanaście osób.
  Początek biegu zaplanowany jest na godz. 12, a zakończenie planowane jest w południe w niedzielę. Trasa przebiegać będzie po pętli liczącej ok. półtora kilometra wokół zbiorników wodnych w sercu parku. W niedzielę o godz. 14. na scenie na Dużej Łące odbędzie się uroczystość udekorowania zwycięzców.
  *Tauron Nowa Muzyka ZNAJDŹ SIĘ NA ZDJĘCIACH
  *Beerfest 2012 zakończony ZOBACZ ZDJĘCIA
  *KONKURS FOTOLATO 2012: Przyślij zdjęcia, zgarnij nagrody!

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama