Uniwersytet Rozwoju: Dziecięce eksperymenty w Katowicach

  Uniwersytet Rozwoju: Dziecięce eksperymenty w Katowicach

  PS

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Na dwa dni Silesia City Center zostanie zamieniona w wielkie laboratorium, w którym pod okiem dorosłych naukowców, mali naukowcy będą prowadzić eksperymenty fizyczne i chemiczne. Początek w sobotę o godz. 11.
  Uniwersytet Rozwoju: Dziecięce eksperymenty w Katowicach

  ©SCC

  Maluchy nauczą się m.in. jak przekazać tajną wiadomość, dowiedzą się także, dlaczego chusteczka się nie spala, albo jak sprawić, żeby woda płynęła w górę. Przyszli inżynierowie natomiast zbudują roboty i eko roboty, które będą segregowały śmieci. Nie zabraknie także atrakcji dla małych biologów, będą mogli oni oko w oko stanąć z chrząszczami i motylami, podglądając ich życie.

  Ale nie tylko ścisłe umysły będą miały, co robić, także "artystyczne dusze" znajdą dla siebie atrakcje w postaci warsztatów aktorskich, na których będzie można nauczyć się dykcji i zapamiętywania długiego tekstu oraz warsztatów tanecznych. Artyści natomiast będą mogli poszukać swojego natchnienia w kuchni. Prowadzący zajęcia pokażą, jak składniki dostępne w każdej kuchni zamienić w dzieła sztuki.

  Organizatorem niecodziennego projektu, który łączy naukę i zabawę jest Uniwersytet Rozwoju. Warsztaty i pokazy eksperymentów w Silesii odbędą się w sobotę (8.09) i niedzielę (9.09) w godz. od 11 - 17. Wstęp na wszystkie warsztaty jest bezpłatny. Mogą w nim brać udział dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym.
  *Tauron Nowa Muzyka ZNAJDŹ SIĘ NA ZDJĘCIACH
  *Beerfest 2012 zakończony ZOBACZ ZDJĘCIA
  *KONKURS FOTOLATO 2012: Przyślij zdjęcia, zgarnij nagrody!

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama