Targi Książki w Katowicach: Legenda Solidarności o 80...

  Targi Książki w Katowicach: Legenda Solidarności o 80 milionach [ZDJĘCIA]

  Bartosz Pudełko

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Katarzyna Kaczorowska i Józef Pinior opowiadali o wydarzeniach z grudnia 1981 roku. Targi Książki w Katowicach trwały trzy dni.
  1/22
  przejdź do galerii

  Katarzyna Kaczorowska i Józef Pinior opowiadali o wydarzeniach z grudnia 1981 roku. Targi Książki w Katowicach trwały trzy dni. ©mikołaj suchan

  Stoiska blisko stu wydawców, panele dyskusyjne, spotkania z autorami, promocyjne ceny książek. Do tego mnóstwo wydarzeń towarzyszących, jak np. kursy szybkiego czytania czy pokazy wytwarzania papieru. No i oczywiście miłośnicy literatury z całej Polski. Katowicki Spodek od piątku do niedzieli żył wyłącznie Targami Książki.
  - Jestem z Poznania i do tej pory to właśnie tam odwiedzałam podobne imprezy. Katowickie targi z pewnością nie odbiegają od nich poziomem - mówi pani Agnieszka.

  Na Targach Książki pojawiło się wielu autorów, wśród nich Katarzyna Kaczorowska, dziennikarka "Gazety Wrocławskiej" i autorka głośnej ostatnio książki "80 milionów" (doczekała się ona również ekranizacji).

  Historia opowiada o prawdziwych wydarzeniach, które miały miejsce we Wrocławiu na kilka dni przed wprowadzeniem Stanu Wojennego. Grupa działaczy Solidarności podejmuje spektakularną próbę wyprowadzenia z banku związkowych pieniędzy zanim zajmą je komunistyczne władze.

  Na spotkaniu w katowickim Spodku obecny był również bohater i inicjator tych wydarzeń, Józef Pinior. Panel poprowadził Marek Twaróg, redaktor naczelny "Dziennika Zachodniego".

  - Historię tę czyta się niemal jak kryminał, a wszystko to wydarzyło się naprawdę. Stąd praca nad książką również była fascynująca. Stosy akt, rozmowy ze świadkami tych wydarzeń. Pewnych notatek nikt przede mną nie odczytał, to rzucało dodatkowe światło na całą historię - mówi autorka.
  *Tauron Nowa Muzyka ZNAJDŹ SIĘ NA ZDJĘCIACH
  *Beerfest 2012 zakończony ZOBACZ ZDJĘCIA
  *KONKURS FOTOLATO 2012: Przyślij zdjęcia, zgarnij nagrody!

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama