Ważne
  Jeleśnia: Rusza ognisko muzyczne braci Golców. Będą grać na...

  Jeleśnia: Rusza ognisko muzyczne braci Golców. Będą grać na regionalnych instrumentach

  Łukasz Gardas

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Jeleśnia: Rusza ognisko muzyczne braci Golców. Będą grać na regionalnych instrumentach
  1/9
  przejdź do galerii

  ©Materiały Fundacji Braci Golec

  Młodzi górale z Żywiecczyzny zakochują się w muzyce wydobywającej się z regionalnych instrumentów. Wszystko dzięki temu, że znaleźli się ludzie, którzy pomagają rozpalać w nich takie zainteresowania.
  Nowo powstałe Ognisko Twórczości Artystycznej w Jeleśni podlegające Fundacji Braci Golec rozpoczyna właśnie swoją działalność. Jego twórcom zależało na tym, aby zajęcia wystartowały jak najszybciej po rozpoczęciu nowego roku szkolnego, gdy dzieci i młodzież są pełne energii, a także chęci do działania.

  Właśnie w tym tygodniu przeprowadzane są spotkania organizacyjne z udziałem rodziców, uczennic oraz uczniów. Już w najbliższy czwartek (13.09) o godz. 17.00 jedno z nich odbędzie się w Zespole Szkół nr 1 w Jeleśni. Nastąpi podział na grupy, jak też ustalenie rozkładu zajęć z nauczycielami.

  - Klasę skrzypiec poprowadzi Marcin Biegun, a klasę heligonek Roman Capek ze Słowacji - poinformował Urząd Gminy w Jeleśni.

  Z kolei Małgorzata Młynarz z Fundacji Braci Golec, która przeprowadzała nabór do nowego OTA przypomina, że każdy uczestnik zajęć musi przynieść na spotkanie swój instrument.

  - W czasie naboru do ogniska w Jeleśni, zgłosiło się do nas wiele zdolnych osób. Postanowiliśmy dać im więc szansę, aby mogli rozwijać swoje muzyczne zainteresowania - podkreśla Młynarz.

  Podobne ognisko działa także w Milówce. Jednak "regionalne granie" promują w swojej rodzinnej gminie nie tylko bracia Golcowie. Już w najbliższą sobotę o godz. 14.00 w Lalikach ruszy 13. Międzynarodowy Festiwal Gajdoszy - Gajdovaćka 2012 oraz Góralskie Lato w Lalikach. Na imprezie będzie można posłuchać m.in. dźwięków instrumentów pasterskich. Warto się zatem wybrać. Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny.

  Szczegóły na naszym żywieckim portalu: zywiec.naszemiasto.pl.
  *Śtowarzyszenie Ślązaków legalne. Sąd uznał narodowość śląską? CZYTAJ TUTAJ
  *Gwarki 2012, czyli bez pochodu nie ma zabawy ZOBACZ ZDJĘCIA
  *KONKURS MŁODA PARA: Przyślij zdjęcia, zgarnij nagrody!

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama