2,5 mln zł dla GKS Katowice. Hojny gest radnych Katowic

  2,5 mln zł dla GKS Katowice. Hojny gest radnych Katowic

  Rafał Musioł

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  2,5 mln zł dla GKS Katowice. Hojny gest radnych Katowic

  ©ARC

  Miasto Katowice przeznaczy 2,5 mln zł na zakup kolejnych akcji GKS Katowice. - Pieniądze za akcje pozwolą nam na spokojne funkcjonowanie przynajmniej do końca roku - przyznaje Wojciech Cygan, wiceprezes klubu.
  2,5 mln zł dla GKS Katowice. Hojny gest radnych Katowic

  ©ARC

  2,5 mln złotych - za taką kwotę miasto Katowice kupi kolejny pakiet akcji GKSKatowice. Nominalna wartość każdej z nich to złotówka. Dzięki tej transakcji gmina stanie się posiadaczem największej ilości akcji - w sumie udział miasta przekroczy 43 procent. Większość, blisko połowa, nadal będzie jednak należała do firm powiązanych z Ireneuszem Królem.

  - Pieniądze za akcje pozwolą nam na spokojne funkcjonowanie przynajmniej do końca roku - przyznaje Wojciech Cygan, wiceprezes klubu. - Oczywiście nie rozwiązuje to wszystkim problemów GKS-u, ale w znacznym stopniu uspokoi trudną sytuację, z jaką mamy do czynienia.

  Sonda

  Czy przeznaczenie pieniędzy dla GKS Katowice leży w interesie publicznym mieszkańców Katowic?

  TAK
  59% głosów
  NIE
  41% głosów

  Gest Katowic, zatwierdzony przez Radę Miasta, nastąpił w ważnym momencie. Już w piątek na Bukowej dojdzie do Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy, gdzie powinny zapaść kluczowe dla przyszłości klubu decyzje. Powinny, ale nie oznacza to, że na pewno zapadną. W niedawnych wypowiedziach Król zagroził bowiem impasem - owocującym przerwaniem posiedzenia na 30 dni, a mogącym mieć dla GieKSy opłakane skutki. Biznesmen gra o dużą stawkę: chce odsprzedać swoje akcje miastu, ale za kwotę zbliżoną do ich nominalnej, a nie czterokrotnie niższej giełdowej, wyceny. Na takie rozwiązanie miasto się nie zgodzi, w grę wchodziłoby ponad 7 milionów złotych.

  Prezydent Piotr Uszok liczy, że z Królem uda się jednak osiągnąć porozumienie na znacznie niższym finansowym pułapie. Na razie jednak podjęto decyzję o kolejnym już finansowym zastrzyku na bieżące fukcjono-wanie klubu. Radni, którzy niedawno przyjęli uchwałę wspierającą klub, chcą jednak poznać długofalowe plany miasta w stosunku do GKS.

  - Wciąż mamy do czynienia głównie z działaniami bieżącymi, tymczasem gdyby taki plan istniał od początku, to pieniądze wpompowane dotychczas w klub, pozwoliłyby pewnie walczyć o awans do ekstraklasy - mówiono wczoraj w kuluarach.
  Być może dlatego decyzja o zakupie akcji zapadła niejednogłośnie.
  *Śtowarzyszenie Ślązaków legalne. Sąd uznał narodowość śląską? CZYTAJ TUTAJ
  *Gwarki 2012, czyli bez pochodu nie ma zabawy ZOBACZ ZDJĘCIA
  *KONKURS MŁODA PARA: Przyślij zdjęcia, zgarnij nagrody!

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera  Czytaj także

   Komentarze (4)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Brawo Radni miasta Katowice !

   Siemce za GieKSa! (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 46 / 2

   Katowice=GKS
   GKS=Katowice

   GKS wizytówką Katowic!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   darmozjady

   krys (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 16 / 28

   Ciekawe o ile wzrosną podatki żeby utrzymać bande nieudaczników pod nazwą gks

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Uszok i cała jego świta to zbójecka banda...!

   Paweł (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 20 / 27

   2,5 mln zł. za akcje! więc miasto nie kładzie na sport w mieście tylko kupuje i niech mi nikt nie mówi, że z łaską. Takie pieniądze to pestka dla Katowic. 2,5 mln to powinni sami z góry...rozwiń całość

   2,5 mln zł. za akcje! więc miasto nie kładzie na sport w mieście tylko kupuje i niech mi nikt nie mówi, że z łaską. Takie pieniądze to pestka dla Katowic. 2,5 mln to powinni sami z góry przeznaczyć, dać 7 mln Królowi i oddać w profesjonalne ręce do zarządzania. Uszok to tylko potrafi wyciąć lasy i zrobić autostradę. No i niech ma, ale o sporcie to on nie ma pojęcia, bo sam chyba jest za gruby, żeby coś uprawiać, oprócz ogródka przed domem... (choć nawet...)
   Uszok jest prezydentem 3 - 4 kadencję, nawet nie wiem, ale od tylu lat nie potrafi zbudować porządnej drużyny w najważniejszym mieście na południu Polski i na Górnym Śląsku. Ten facet to jest tylko i wyłącznie zakałą sportu w mieście.
   Jako kibic GieKSy zawsze chodziłem na mecze i kibicowałem chłopakom ile się dało, nawet jak kupili mecz za śp. prezesa Dziurowicza. Ten facet przynajmniej wiedział jak coś zrobić, za kasę.
   Uszok pieniądze ma ale nie da, bo ma w du.. śląski i katowicki sport.
   Najbardziej wkurza mnie, że pewnie ludzie wybiorą go znowu, bo widza tylko nowe drogi i dworzec, ale i tego czego on nie robi już nie. Szkoda "mojej" GieKSy, ale i tak zawsze będę z Wami - chłopaki. Pawełzwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Marnotrawstwo

   qwerty (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 45

   2,5 mln wyrzucone w błoto.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama