Rewolucyjny zabieg lekarzy w Ustroniu. Wszczepili...

  Rewolucyjny zabieg lekarzy w Ustroniu. Wszczepili rozpuszczalne stenty

  Zdjęcie autora materiału

  Maria Zawała

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Rewolucyjny zabieg lekarzy w Ustroniu. Wszczepili rozpuszczalne stenty

  ©ARC/Tomasz Bołt

  Rewolucyjny zabieg w Polsko-Amerykańskich Klinikach Serca w Ustroniu. Lekarze z PAKS przeprowadzili pierwszy w Polsce i jednocześnie jeden z pierwszych na świecie zabiegów leczniczego wszczepienia stentów bioabsorbowalnych tj. ulegających całkowitemu rozpuszczeniu w ciele chorego. Pierwsi pacjenci zostali poddani tej rewolucyjnej terapii leczenia chorób naczyń w ośrodku w Ustroniu 5 września.
  Rewolucyjny zabieg lekarzy w Ustroniu. Wszczepili rozpuszczalne stenty

  ©ARC/Tomasz Bołt

  Pierwszy w Polsce i jeden z pierwszych na świecie zabiegów leczniczego wszczepienia stentów bioabsorbowalnych, tj. ulegających całkowitemu rozpuszczeniu w ciele chorego, przeprowadzili lekarze z Polsko-Amerykańskich Klinik Serca w Ustroniu pod kierownictwem dr. Marka Króla. 55-letniemu mężczyźnie, u którego stwierdzono niestabilną dławicę piersiową, wszczepiono dwa stenty firmy Abbott Vascular.

  CZYTAJ WIĘCEJ
  Spotkania medyczne: Serwis Dziennika Zachodniego


  - Początkowo stanowić będą rodzaj mechanicznego rusztowania poszerzającego naczynia, ale po ok. 2 latach, gdy ściana tego naczynia się odbuduje, stenty rozpuszczą się, nie będzie po nich śladu, a naczynie będzie można traktować jako zdrowe, bez metalowej protezy - tłumaczy dr Marek Król, ordynator I oddziału PAKS w Ustroniu.

  Rozpuszczalne stenty to bardzo dobre rozwiązanie m.in. dla młodszych pacjentów kardiologicznych, mających przed sobą jeszcze wiele lat życia.

  Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca od wielu lat zajmują się działalnością badawczą, polegającą m.in. na testowaniu nowych urządzeń medycznych i leków oraz sposobów leczenia chorób sercowo-naczyniowych we własnym Centrum Badawczo Rozwojowym. Prace obejmują m.in. miejscowe podawanie leków w celu leczenia miażdżycy i zapobiegania restenozie, nowoczesne metody zapobiegania uszkodzeniu poreperfuzyjnemu w zawale serca oraz metody regeneracji mięśnia sercowego i naczyń po zawale. Opracowywane i testowane są również metody reparacji oraz przezskórnej implantacji zastawek serca, nowe stenty wewnątrznaczyniowe oraz nowatorskie sposoby interwencyjnego leczenia nadciśnienia tętniczego.

  Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca od 12 lat tworzą w Ustroniu unikatowy model kompleksowej opieki kardiologicznej. Zaczyna się od poradni, poprzez diagnozowanie i leczenie w ramach procedur interwencyjnych lub kardiochirurgicznych, a kończy na rehabilitacji.
  *Śtowarzyszenie Ślązaków legalne. Sąd uznał narodowość śląską? CZYTAJ TUTAJ
  *Gwarki 2012, czyli bez pochodu nie ma zabawy ZOBACZ ZDJĘCIA
  *KONKURS MŁODA PARA: Przyślij zdjęcia, zgarnij nagrody!

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   bzdura

   gba (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 78 / 57

   w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie wszczepiamy takie stentu od dawna!


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   bzdura

   gba (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 52 / 78

   przepraszam "stenty"

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama