Merzbow & Balázs Pándi - koncert z OFF Clubu na płycie

  Merzbow & Balázs Pándi - koncert z OFF Clubu na płycie

  DM

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Merzbow & Balázs Pándi - koncert z OFF Clubu na płycie

  ©OFF Festival

  "Katowice" to tytuł koncertowego albumu duetu Merzbow & Balázs Pándi. Jest to zapis koncertu, jaki muzycy zagrali 16 kwietnia 2011 roku w Katowicach, w ramach OFF Clubu.
  Merzbow & Balázs Pándi - koncert z OFF Clubu na płycie

  ©OFF Festival

  Był to wyjątkowy wieczór, podczas którego japońskiego twórcę noise’u wspomagał na perkusji Balázs Pándi - Węgier, znany ze współpracy z takimi formacjami jak Otto von Schirach, Venetian Snares czy The Kilimanjaro Darkjazz Ensemble

  Album "Katowice" zawiera cztery improwizowane kompozycje i ukazuje się w limitowanym nakładzie 500 sztuk z logo krakowskiej wytwórni Instant Classic (m.in. The Stubs, Ketha).
  Premiera odbędzie się 28 września i zainauguruje serię wydawniczą Outlaw Recordings, w ramach której będą się ukazywały wydawnictwa koncertowe rejestrowane przez krakowskie radio akademickie radiofonia.fm. Przedsięwzięcie ma na celu promocję twórczości niezależnych artystów.

  - To był wspaniały koncert - wspomina perkusista Balázs Pándi. - Wspaniały line up i niesamowite emocje, jak za każdym razem, kiedy gram w Polsce. - Muszę też dodać, że w Katowicach zagrałem chyba najlepsze solo.

  Koncert odbył się w ramach wiosennej edycji OFF Clubu w 2011 r. OFF Club to inicjatywa sięgająca 2008 roku, związana z OFF Festivalem. Do tej pory w ramach OFF Clubu pojawili się m.in.: Deerhoof, Mount Eerie, Scout Niblett, Zs, Kristen, Niwea, Contemporary Noise Quintet, Tim Hecker grający muzykę do filmu "Fatamorgana" Wernera Herzoga czy Barn Owl grający muzykę do "Oprócz tego nie ma nic" Anki i Wilhelma Sasnalów.

  Koncert Merzbow & Balázs Pándi został zarejestrowany przez Piotra Żyłę (radiofonia.fm). Autorką zdjęć zdobiących wydawnictwo jest Joanna “frota" Kurkowska.

  Przedsprzedaż płyt będzie prowadzona na stronie http://instant-classic.8merch.com/
  *Śtowarzyszenie Ślązaków legalne. Sąd uznał narodowość śląską? CZYTAJ TUTAJ
  *Gwarki 2012, czyli bez pochodu nie ma zabawy ZOBACZ ZDJĘCIA
  *KONKURS MŁODA PARA: Przyślij zdjęcia, zgarnij nagrody!

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama