Mieszkańcy chcą decydować o swoim mieście. Trzeba im dać...

  Mieszkańcy chcą decydować o swoim mieście. Trzeba im dać pieniądze

  Bartłomiej Romanek

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Masz dobry pomysł, chcesz zrobić coś pożytecznego dla swojej dzielnicy lub osiedla, ale brakuje Ci pieniędzy? Nie czekaj, tylko zgłoś swój pomysł w częstochowskim Biurze Inicjatyw Lokalnych i Konsultacji Społecznych i staraj się o dotację.
  Mieszkańcy coraz częściej sami sprzątają, a nawet budują

  Mieszkańcy coraz częściej sami sprzątają, a nawet budują ©Krzysztof Suliga

  W Częstochowie rusza właśnie drugi nabór wniosków o dofinansowanie inicjatyw lokalnych. Powinniście się jednak spieszyć, bo wnioski trzeba złożyć najpóźniej do końca września.

  W całym województwie śląskim w ekspresowym tempie rośnie zainteresowanie inicjatywami lokalnymi. W tym roku częstochowianie po raz pierwszy mogli pozyskać środki, aby zrealizować własne projekty. Sami mogli zadecydować, co jest dla nich najważniejsze.

  Miasto przekazało im jednak tylko 600 tysięcy zł z obiecanego wcześniej miliona zł. Zatwierdzono zaledwie 4 z 12 projektów, które zostały zgłoszone.

  Zdaniem Agaty Wierny z Biura Inicjatyw Lokalnych, która zajmuje się tym zagadnieniem, to wcale nie oznacza, że program zakończył się fiaskiem.


  - Przeciwnie, uważam, że odnieśliśmy sukces, bo zainteresowanie skorzystaniem z pieniędzy na inicjatywę lokalną w naszym mieście było bardzo duże - twierdzi Agata Wierny.

  - Trzeba wziąć pod uwagę fakt, że w tym roku jednocześnie przyjmowaliśmy wnioski i realizowaliśmy projekty. W innych miastach wnioski zazwyczaj przyjmowane są do maja, a inwestycje wykonuje się dopiero w następnym roku kalendarzowym - dodaje Wierny, która nie ukrywa, że liczy na to, że w 2013 roku uda się zrealizować więcej projektów w ramach inicjatywy lokalnej.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama