WTA kończy wizytę w Gliwicach [ZDJĘCIA]

  WTA kończy wizytę w Gliwicach [ZDJĘCIA]

  DM

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  WTA kończy wizytę w Gliwicach [ZDJĘCIA]
  1/7
  przejdź do galerii

  ©mat. prasowe

  Światowe Stowarzyszenie Technopolii (WTA), które od poniedziałku obraduje w Gliwicach kończy swoją wizytę w Gliwicach. Na zakończenie władze stowarzyszenia, pod przewodnictwem prezydenta Gliwic Zygmunta Frankiewicza, przyjęły raport z dwuletniej działalności.
  Trzy dni pełne dyskusji, wymiany doświadczeń i biznesowych debat - tak wyglądała pierwsza w historii Światowego Stowarzyszenia Technopolii (World Technopolis Assosiation) wizyta w naszym kraju. Gliwice, które gościły przedstawicieli z ponad czterdziestu najlepiej rozwijających się technologicznie miast świata, miały okazję pochwalić się m.in. prężnie działającym Technoparkiem, Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną, w której z roku na rok zakłada swoje oddziały coraz większa liczba firm oraz naukowymi osiągnięciami Politechniki Śląskiej. - Nie bez kozery w 2005 roku staliśmy się członkiem WTA - mówił z dumą Zygmunt Frankiewicz, prezydent Gliwic.

  Na zakończenie 8. Generalne Zgromadzenie Światowego Stowarzyszenia Technopolii przyjęło raport działalności w latach: 2010 i 2011. W skład stowarzyszenia zostało przyjętych siedmiu nowych członków w tym m.in. uniwersytety z Mongolii i Pakistanu, moskiewski technopark oraz instytut naukowy z Tanzanii. Władze stowarzyszenia gigantów innowacji przyjęły też założenia na następne lata działalności. Yum Hong-Chul, prezydent WTA, dziękował Gliwicom na gościnę. - To piękne i bardzo dobrze rokujące na przyszłość miasto - mówił.
  *Śtowarzyszenie Ślązaków legalne. Sąd uznał narodowość śląską? CZYTAJ TUTAJ
  *Gwarki 2012, czyli bez pochodu nie ma zabawy ZOBACZ ZDJĘCIA
  *KONKURS MŁODA PARA: Przyślij zdjęcia, zgarnij nagrody!

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama