Stachursky doceniony w swoim mieście. Dostał nagrodę...

  Stachursky doceniony w swoim mieście. Dostał nagrodę Promotio Urbis

  Łukasz Klimaniec

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Stachursky na scenie
  1/6
  przejdź do galerii

  Stachursky na scenie ©Karolina Misztal / Polskapresse

  Jeden z najpopularniejszych wykonawców muzyki rozrywkowej otrzymał prestiżową nagrodę przyznawaną w rodzinnym mieście. Jacek Stachursky otrzymał nagrodę Promotio Urbis Czechowice-Dziedzice.
  Jacek Stachursky został laureatem tegorocznej nagrody Promotio Urbis Czechowice-Dziedzice. To forma wyróżnienia i uhonorowania najwybitniejszych osób związanych z gminą Czechowice-Dziedzice. Od 1996 roku ta nagroda jest bowiem przyznawana animatorom życia kulturalnego, naukowego, sportowego, społecznego - osobom wyróżniającym się w swojej pracy i pasji.

  Wniosek o uhonorowanie Jacka Stachursky'ego złożyła Komisja Oświaty, Kultury i Sportu Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach.


  Komisja ds. przyznania nagrody Promotio Urbis, której przewodniczył burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut uzasadniła, że znany artysta, mimo ogólnopolskiej kariery nigdy nie zerwał kontaktów z rodzinnym miastem, w którym dotąd mieszka.

  Jacek Łaszczok-Stachursky jest bowiem nie tylko znanym w całym kraju muzykiem, którego przeboje śpiewane są na koncertach i klubach muzycznych. Stachursky był także radnym Czechowic-Dziedzic w minionej kadencji (zajął miejsce zmarłego nagle radnego Jerzego Durajczyka).

  - Jako samorządowiec akAtywnie włączał się nie tylko w pracę na rzecz gminy Czechowice-Dziedzice i jej społeczności, ale również w akcje charytatywne, organizowane z myślą o najbardziej potrzebujących mieszkańcach gminy - przypominają w czechowickim urzędzie.

  W mieście podkreślają, że obchodzący przed rokiem jubileusz 20-lecia na polskiej scenie muzycznej Jacek Stachursky stał się w ciągu dwóch dekad nieocenionym ambasadorem Czechowic-Dziedzic.

  - Znalazł się w wąskim gronie mieszkańców naszej gminy, którzy są rozpoznawalni w całej Polsce - zaznaczają urzędnicy.
  *Złoty pociąg odnaleziony! Już rozpala wyobraźnię ZŁOTY POCIĄG MEMY
  *Gala BCC Katowice, czyli rewia luksusu i przepychu ZOBACZ ZDJĘCIA
  *Tak policja z Katowic zatrzymuje handlarza dopalaczami ZDJĘCIA + WIDEO z zatrzymania
  *Tak się bawią Katowice! Koncert na 150-lecie Katowic URODZINY KATOWIC ZDJĘCIA

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama