Kobiety na Podbeskidziu chcą razem działać. I działają

  Kobiety na Podbeskidziu chcą razem działać. I działają

  KLM

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Kobiety na Podbeskidziu chcą razem działać. I działają
  1/7
  przejdź do galerii

  ©Łukasz Klimaniec

  Mniej wykładów i paneli, za to więcej zabawy i atrakcji - tak ma wyglądać jubileuszowy V Regionalny Kongres Kobiet Podbeskidzia. Po raz pierwszy potrwa aż cztery dni (16-19 września), a atrakcje dla pań będą czekały w Bielsku-Białej, Cieszynie, Czechowicach-Dziedzicach i Żywcu. Uroczysta gala 19 września w Bielskim Centrum Kultury.
  Regionalny Kongres Kobiet Podbeskidzia to pomysł posłanki z Bielska-Białej Mirosławy Nykiel, która postanowiła zaktywizować panie z powiatów bielskiego, cieszyńskiego i żywieckiego. Efekt? W ciągu dotychczasowych czterech edycji w kongresie wzięło udział blisko 5 tys. kobiet, które nawzajem aktywizują się i wspierają do działania.

  Tegoroczny V Regionalny Kongres Kobiet Podbeskidzia jest wyjątkowy - ponieważ to jubileuszowa edycja, organizatorzy zdecydowali się zorganizować go inaczej, niż poprzednie.


  - Kongresy do tej pory odbywały się jednego dnia, wyjątkiem była dwudniowa edycja. Tym razem Kongres potrwa od 16 do 19 września i będzie odbywał się w najważniejszych miasta Podbeskidzia – Bielsku-Białej, Czechowicach-Dziedzicach, Żywcu i Cieszynie - wyjaśniła podczas czwartkowej konferencji Mirosława Nykiel.

  Wydarzenia około kongresowe będą trwały od środy 16 września. Tego dnia w restauracji Orchidea w Żywcu odbędą się edukacyjne warsztaty rodzinne poświęcone tradycjom kulinarnym i nowoczesnym trendom w żywieniu. Dzień później (17.09.) w Bielskiej Wyższej Szkole im. J. Tyszkiewicza panie będą mogły bezpłatnie skorzystać z zabiegów pielęgnujących na ciało i twarz w oparciu o najnowszy sprzęt kosmetologiczny i wysokiej jakości kosmetyki. W piątek (18.09.) w Klubie Muzycznym CHACHArnia w Czechowicach-Dziedzicach będzie można zasięgnąć porad dotyczących zdrowia i urody. Tego samego dnia w Cieszynie w Cafe Muzeum zaplanowano wydarzenie "Kobieta muzą dla sztuki". Uroczysta gala V Regionalnego Kongresu Kobiet Podbeskidzia odbędzie się w sobotę 19 września w Bielskim Centrum Kultury o 17.00 pod hasłem "Oblicza kobiecości".
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama