Prezes JSW Edward Szlęk przebywał w szpitalu. Potem złożył...

  Prezes JSW Edward Szlęk przebywał w szpitalu. Potem złożył rezygnację

  Bartosz Wojsa

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Edward Szlęk

  Edward Szlęk ©arc

  Wczoraj Jastrzębska Spółka Węglowa poinformowała, że Edward Szlęk złożył rezygnację z funkcji prezesa zarządu. Powodem miał być zły stan zdrowia
  Edward Szlęk

  Edward Szlęk ©arc

  Prezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej złożył rezygnację 3 września. Przypomnijmy, że Edward Szlęk sprawował funkcję prezesa zarządu giełdowej spółki od 27 kwietnia 2015 roku, a wcześniej był prezesem spółki JSW Koks, wchodzącej w skład grupy kapitałowej Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

  Niedawno trafił do szpitala, a informacje o jego stanie zdrowia były przekazywane zdawkowo. W JSW mówili, że prezes przechodzi tylko rutynowe badania, ponieważ źle się poczuł i wymagał hospitalizacji.
  Zapewniano wówczas, że nadal pełni swoje obowiązki i podejmuje decyzje związane z działalnością spółki. Niedługo po tym, jak Edward Szlęk opuścił szpitalne mury, JSW poinformowało o tym, że prezes złożył rezygnację ze stanowiska. W powodzie podano zły stan zdrowia.

  - Aktualnie obowiązki prezesa zarządu JSW pełni Józef Myrczek, przewodniczący Rady Nadzorczej - informuje Katarzyna Jabłońska-Bajer, rzeczniczka prasowa spółki.

  Józef Myrczek jest przewodniczącym rady od 2010 roku. W 1980 roku ukończył studia na Wydziale Podstawowych Problemów Techniki Politechniki Wrocławskiej. W roku 1984 uzyskał stopień naukowy doktora, a następnie w roku 1999 stopień naukowy doktora habilitowanego nauk chemicznych. Odbył liczne szkolenia z zakresu bankowości i finansów w kraju i za granicą. Obecnie jest profesorem nadzwyczajnym na Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej.

  To jednak nie koniec nowości, bo Rada Nadzorcza Jastrzębskiej Spółki Węglowej dokonała także wyboru dwóch zastępców prezesa zarządu JSW - ds. technicznych i ds. strategii. Nowym członkiem zarządu JSW ds. technicznych został wczoraj Aleksander Wardas, a członkiem zarządu ds. strategii Tomasz Gawlik.

  Czy nowy zespół sprosta zadaniom, które przed nim stoją? Wątpliwości nie ma prof. Andrzej Barczak z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

  - Szkoda mi prezesa Szlęka, bo bardzo go ceniłem jako człowieka, ale wydaje mi się, że zarząd i rada nadzorcza JSW dadzą sobie radę, mimo trudnej sytuacji spółki. Cele, które zapewne zostały sformułowane wcześniej przez prezesa, na pewno będą realizowane - mówi prof. Barczak.

  - Na razie nie ma żadnych planów dotyczących wyboru nowego prezesa. Rada Nadzorcza nie podjęła jeszcze decyzji o ogłoszeniu konkursu, w którym mógłby on zostać wyłoniony - powiedziała nam wczoraj Katarzyna Jabłońska-Bajer z JSW.


  *Złoty pociąg odnaleziony! Już rozpala wyobraźnię ZŁOTY POCIĄG MEMY
  *Gala BCC Katowice, czyli rewia luksusu i przepychu ZOBACZ ZDJĘCIA
  *Tak policja z Katowic zatrzymuje handlarza dopalaczami ZDJĘCIA + WIDEO z zatrzymania
  *Tak się bawią Katowice! Koncert na 150-lecie Katowic URODZINY KATOWIC ZDJĘCIA

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ...

   ??? (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   a on lepszy?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   czas pokazał

   czas pokaże (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   I ujrzał on pracę swoich poprzedników i był nie zadowolony, zobaczywszy ich zarobki usiadł i zapłakał.
   Zobaczył pewnie te przekręty i złodziejstwo na szczytach JSW to mu serducho siadło, wcale się...rozwiń całość

   I ujrzał on pracę swoich poprzedników i był nie zadowolony, zobaczywszy ich zarobki usiadł i zapłakał.
   Zobaczył pewnie te przekręty i złodziejstwo na szczytach JSW to mu serducho siadło, wcale się nie dziwię, zdrowia życzę. zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama