Seniorzy opanują Park Śląski. W poniedziałek rusza kongres...

  Seniorzy opanują Park Śląski. W poniedziałek rusza kongres "Obywatel Senior"

  LOTA

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W poniedziałek w Parku Śląskim rozpoczyna się Kongres "Obywatel Senior". Impreza w ramach której zaplanowano panele dyskusyjne, wykłady i warsztaty potrwa do środy. Swoją obecność w Parku potwierdzili m.in. rena Wóycicka, minister w Kancelarii Prezydenta RP, prof. Irena Lipowicz, Rzecznik Praw Obywatelskich, Zbigniew Derdziuk, prezes ZUS, prof. Grzegorz Opala, kierownik Kliniki Neurologii Wieku Podeszłego, dr Janusz Derejczyk, konsultant wojewódzki ds. geriatrii.
  Seniorzy przez trzy kongresowe mogą korzystać ze zniżek bezpłatnych wejść, m.in. do śląskiego ZOO. Osoby powyżej 50 roku życia wraz z wnukami będą mogły bezpłatnie zwiedzać ogród, wziąć udział w przygotowanym tu wykładzie, albo - 18 września - obejrzeć bezpłatny spektakl w wykonaniu aktorów i członków Parkowej Akademii Wolontariatu (19.30 na schodach Planetarium).

  Kongresowicze z identyfikatorami za darmo będą mogli oglądać ekspozycję Skansenu lub wejdą do Parku Linowego. Bezpłatne będą także warsztaty w bibliotece akademickiej (CINiBA) w Katowicach, podczas których seniorzy nauczą się, jak szukać informacji w internecie (zapisy: tel. 32 786 5008).

  1 zł będą natomiast kosztowały wejściówki do Kina Kosmos w Katowicach, gdzie wyświetlane będą "Co się wydarzyło w Medison County", "Co nas kręci, co nas podnieca" i "Pani Henderson". Tyle samo kosztuje w kongresowy wtorek i środę zwiedzanie wystaw w Muzeum Śląskim oraz środowa wycieczka z przewodnikiem po ul. Wolności w Chorzowie.
  Szczegółowy program jest dostępny na kongresseniora.parkslaski.pl/
  *Śtowarzyszenie Ślązaków legalne. Sąd uznał narodowość śląską? CZYTAJ TUTAJ
  *Gwarki 2012, czyli bez pochodu nie ma zabawy ZOBACZ ZDJĘCIA
  *KONKURS MŁODA PARA: Przyślij zdjęcia, zgarnij nagrody!

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama