Ważne
  Festyn rodzinny w Katowicach organizuje Solidarność Baildon

  Festyn rodzinny w Katowicach organizuje Solidarność Baildon

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W sobotę 15 września o godz. 14.00 na terenie parafii pw. św. Józefa w Katowicach Załężu rozpocznie się "Festyn rodzinny". Pomysłodawcą imprezy jest MOZ NSZZ Solidarność Baildon.
  - Chcemy uaktywnić i zjednoczyć mieszkańców Załęża. Społeczność tej dzielnicy od pokoleń była związana z kopalnią Kleofas i Hutą Baildon. Upadek obu zakładów przyniósł ogromne bezrobocie i zubożenie wielu rodzin. Z tego względu Załęże, mimo że znajduje się ok. 1,5 km od centrum miasta, nie jest najlepiej postrzegane. Organizując podobne imprezy, chcemy ten wizerunek zmienić - mówi Andrzej Karol z Solidarności Huty Baildon.


  Festyn rodzinny na Załężu zorganizowany zostanie już po raz czwarty. Do akcji zapoczątkowanej przez Solidarność z Baildonu, w ubiegłym roku włączył się także Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Katowicach.

  W programie tegorocznego festynu znajduje się m.in. występ Kabaretu Dno, pokaz laserowy i muzyka elektroniczna oraz występy dzieci i młodzieży z pobliskich szkół i placówek kulturalnych. Zaproszony został również Zespół Pieśni i Tańca "Tysiąclatki", kultywujący muzykę regionalną. Część pieniędzy zebranych podczas imprezy zasili przyszłoroczną akcję kolonijną, z której skorzystają miejscowe dzieciaki.
  *Śtowarzyszenie Ślązaków legalne. Sąd uznał narodowość śląską? CZYTAJ TUTAJ
  *Gwarki 2012, czyli bez pochodu nie ma zabawy ZOBACZ ZDJĘCIA
  *KONKURS MŁODA PARA: Przyślij zdjęcia, zgarnij nagrody!

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama