Ludzie prezydenta w markecie

Ludzie prezydenta w markecie

Michał Wroński

Dziennik Zachodni

Aktualizacja:

Dziennik Zachodni

Rudzcy urzędnicy opuszczą swoje gabinety i przeniosą się do centrum handlowego.
- Skoro mieszkańcy nie chcą już w każdej sprawie przyjeżdżać do nas, więc my musimy wyjść do nich - tłumaczą. Wcześniej na podobny pomysł wpadli w Dąbrowie Górniczej i Zabrzu.

Klienci, którzy w piątek przyjdą na zakupy do Plazy w Rudzie Śląskiej, spotkają prezydenta i naczelników wydziałów z tutejszego Urzędu Miejskiego. Będą tłumaczyć mieszkańcom, jak i gdzie mają załatwić swoje urzędowe sprawy. Od poniedziałku regularne dyżury w pasażu handlowym pełnić będą podwładni prezydenta miasta.

- Wiosną odbył się przegląd wszystkich wydziałów i wyszło na to, że musimy bardziej wyjść do ludzi, a nie ściągać ich z każdą sprawą do centralnej dzielnicy. Na tym przecież polega nasza służba - chwali się Adam Nowak, rzecznik Urzędu Miasta w Rudzie Śląskiej.

Urzędników spotkać będzie można w Plazie przez cały tydzień (weekendów nie wyłączając) od godziny 10 do 20. Punkt obsługiwać będzie na zmiany czterech urzędników - dwóch z nich zatrudniono specjalnie do tego właśnie zadania. Jak zapowiadają będzie można u nich m.in. zarejestrować działalność gospodarczą, złożyć wniosek o przydział mieszkania czy zgłosić interwencję.

Wcześniej w podobny sposób do mieszkańców wyszli urzędnicy w Dąbrowie Górniczej, gdzie filia magistratu powstała w Realu, i Zabrzu (tam urzędnicy dyżurują w centrum handlowym M1).

- Przedłużyliśmy w ten sposób o 2,5 metra ladę w punkcie obsługi mieszkańców, a już i tak mamy ją najdłuższą w Europie - chwali się Marcin Bazylak z Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej.

Jak tłumaczy, w hipermarketowym punkcie można dowiedzieć się, co warto zobaczyć i jak spędzić czas w mieście, poradzić się u miejskiego rzecznika konsumentów, a także pobrać wniosek potrzebny do załatwienia urzędowych formalności.

Sprawdziliśmy. Pracownika urzędu w hipermarketowym punkcie informacyjnym wczoraj nie było. Sprzedawcy z Reala twierdzą, że bywa, ale rzadko. Wielu mieszkańców od nas dowiedziało się o takim udogodnieniu.
1 »

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

DZ poleca

Wideo