W teatrze i pod ziemią

  W teatrze i pod ziemią

  Grażyna Kuźnik

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W Teatrze Śląskim odbyła się wczoraj główna akademia barbórkowa Katowickiego Holdingu Węglowego, skupiającego osiem kopalń węgla kamiennego - Katowice-Kleofas, Wieczorek, Staszic, Murcki, Wujek, Mysłowice, Wesoła i Śląsk.
  Prezes HW Stanisław Gajos podkreślał, że są powody do satysfakcji z całorocznego ciężkiego trudu, ale prawdopodobnie w przyszłym roku spółka jeszcze nie wejdzie na giełdę. Zapowiedział też inwestycje, które unowocześnią pracę ludzi na dole.

  Podczas akademii, zgodnie z tradycją, odznaczono najbardziej zasłużonych górników. Wręczono też specjalne nagrody dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych, którzy współpracując z kopalniami, wyróżnili się w badaniach na rzecz ekologii. Na uroczystościach obecna była wiceminister gospodarki Joanna Strzelec-Łobodzińska, doradca prezydenta ds. prawa pracy Bożena Borys, a także przedstawiciele zarządu województwa i miast.

  Barbórkowy koncert uświetniły występy orkiestr górniczych, ale również artyści, którzy prezentowali muzykę latynoską. W kolejny piątek w Teatrze Śląskim odbędzie się akademia barbórkowa największej firmy górniczej w Europie, Kompanii Węglowej SA. A wcześniej, bo już dzisiaj barbórkowe uroczystości zaplanowano w Piekarach Śląskich. O godz. 11, 438 metrów pod ziemią, przed figurą patronki górników pokłonią się m.in. władze miasta i przedstawiciele Kompanii Węglowej. Jutro, także pod ziemią, podobne spotkanie zaplanowano w kopalni Ziemowit w Lędzinach.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama