Filmowy Śląski Oscar 2012 dla najlepszego filmu Ars...

  Filmowy Śląski Oscar 2012 dla najlepszego filmu Ars Independent

  Justyna Przybytek

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Filmowy Śląski Oscar 2012 dla najlepszego filmu Ars Independent
  1/2

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  Niemal 80 seansów w dziewięć festiwalowych dni. Kino eksperymentujące, niezależne, niekomercyjne, podejmujące rzadko obecne na dużym ekranie temat. To w skrócie międzynarodowy festiwal filmowy Ars Independent, największy festiwal kina niezależnego na Śląsku. Jego druga edycja rusza dokładnie za tydzień - 21 września. Najlepszy film dostanie Śląskiego Oscara.
  Festiwal będzie rozgrywał się w kilku lokalizacjach w Katowicach, w Kinoteatrze Rialto, Galerii Ateneum oraz w Centrum Festiwalowym przy ulicy Stanisława 4 (dawna Galeria Czas), Teatrze Korez, Piastowska 1, Rondzie Sztuki oraz Domu Oświatowym Biblioteki Śląskiej.

  Zobaczymy m.in. tym retrospektywę twórczości amerykańskiej prowokatorki Niny Menkes, przegląd filmów wschodzącej gwiazdy kina niezależnego z Holandii Thijsa Glogera, przeglądy animacji Phila Mulloya oraz Tatu Pohjavirty.
  W ramach festiwalu filmy będą prezentowane w blokach tematycznych jak "Panorama", będzie kino izraelskie i prosto z Chile. Są też dwa bloki konkursowe: konkurs animacji i najważniejszy podczas festiwalu Konkurs Główny. W tym drugim startuje osiem nie pokazywanych dotąd w Polsce tytułów, to m.in. "Południowy zachód" z Brazylii, "Najeźdźca" (Belgia), "Sybieria" (Francja), "Sprzedawca" (Kanada), "Wymiana" (Izrael, Niemcy), czy "Miasto dzieci". (Grecja).

  Wskazany przez jury reżyser otrzyma śląskiego Oscara - statuetkę Czarnego Konia reżyserowi przyznana zostanie po raz pierwszy w historii festiwalu nagroda Czarnego Konia, która ma symbolizować świetnie zapowiadających się reżyserów - czarne konie światowego kina.




  *Śtowarzyszenie Ślązaków legalne. Sąd uznał narodowość śląską? CZYTAJ TUTAJ
  *Gwarki 2012, czyli bez pochodu nie ma zabawy ZOBACZ ZDJĘCIA
  *KONKURS MŁODA PARA: Przyślij zdjęcia, zgarnij nagrody!

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama