Hanka Jarosz-Jałowiecka szefową śląskiego SD RP

  Hanka Jarosz-Jałowiecka szefową śląskiego SD RP

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Hanka Jarosz-Jałowiecka została nowa przewodniczącą Stowarzyszenia Dziennikarzy RP w Katowicach.
  W poniedziałek, 17 września, na Walnym Zebraniu sprawozdawczo-wyborczym Oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczpospolitej Polskiej w Katowicach zakończył kadencję poprzedni zarząd pracujący w latach 2008 - 2012.

  Sprawozdanie za ten okres odczytał w imieniu Zarządu, prowadzący obrady red. Edward Kozak. W zebraniu uczestniczyło 28 członków z przewagą Zespołu Starszych Dziennikarzy. W dyskusji, podczas której rozważano, co uczynić, by opłacanie składek było bardziej efektywne, sporo uwagi poświęcono sprawom dezintegracji środowiska i permanentnym naruszaniem zasad etycznych przez wielu zwłaszcza młodszych dziennikarzy.


  W związku z wyrażoną przez red. Kazimierza Zarzyckiego wolą nie kandydowania na funkcję prezesa na kolejną kadencję, zebrani podziękowali mu za 11-letnią ofiarna pracę na rzecz środowiska.

  Wybrano nowe władze Oddziału Stowarzyszenia. W skład pięcioosobowego Zarządu weszli i natychmiast po wyborze ukonstytuowali się: Hanka Jarosz - Jałowiecka jako przewodnicząca, Edward Kozak jako wiceprzewodniczący i jednocześnie sekretarz, Jerzy Wiśniewski jako skarbnik oraz Wojciech Domagała i Kazimierz Krzyśków jako członkowie. Wybrano również komisję rewizyjną w składzie: Franciszek Dendor, Jerzy Granowski i Wojciech Mszyca, a w skład Terenowego Sądu Dziennikarskiego weszli: Henryka Nowak i Józef Wróbel.

  Na Walnym Zjeździe Stowarzyszenia Dziennikarzy RP w Warszawie Oddział w Katowicach reprezentować będą: Hanka Jarosz - Jałowiecka, Edward Kozak i Kazimierz Zarzycki.
  *Śtowarzyszenie Ślązaków legalne. Sąd uznał narodowość śląską? CZYTAJ TUTAJ
  *Gwarki 2012, czyli bez pochodu nie ma zabawy ZOBACZ ZDJĘCIA
  *KONKURS MŁODA PARA: Przyślij zdjęcia, zgarnij nagrody!

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama