Awans zawodowy nauczycieli z woj. śląskiego

  Awans zawodowy nauczycieli z woj. śląskiego

  DM

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Awans zawodowy nauczycieli z woj. śląskiego

  ©Tomasz Żak/slaskie.pl

  44 nauczycieli ze szkół i instytucji oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Województwo Śląskie, pomyślnie przeszło procedurę awansu zawodowego.
  Awans zawodowy nauczycieli z woj. śląskiego

  ©Tomasz Żak/slaskie.pl

  Dziś wręczono im akty nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego. Uroczystego wręczenia dokonał członek Zarządu Województwa Śląskiego Jerzy Gorzelik.

  "Gratuluję Państwu kolejnego znaczącego kroku w karierze zawodowej. Żyjemy w czasach dynamicznych zmian w oświacie. Urząd marszałkowski stara się zapewnić warunki dostosowane do tych zmian, ale to przede wszystkim nauczyciele tworzą markę wojewódzkich placówek oświatowych i budują ich renomę. Dziękuję Państwu za zaangażowanie, ciągle samodoskonalenie oraz sumienną pracę oraz życzę wielu sukcesów i szybkiego zdobycia kolejnego stopnia awansu zawodowego" - powiedział Jerzy Gorzelik.

  Nauczyciele po otrzymaniu aktów mianowania złożyli uroczyste ślubowanie: "Ślubuję rzetelnie pełnić mą powinność nauczyciela wychowawcy i opiekuna młodzieży, dążyć do pełni rozwoju osobowości ucznia i własnej, kształcić i wychowywać młode pokolenie w duchu umiłowania Ojczyzny, tradycji narodowych, poszanowania Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej."

  Na podstawie przepisów ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela na organie prowadzącym spoczywa obowiązek powoływania komisji egzaminacyjnych dla nauczycieli ubiegających się o stopień awansu zawodowego nauczyciela mianowanego.

  W skład każdej komisji wchodzi przedstawiciel organu prowadzącego szkołę jako przewodniczący, dyrektor szkoły, przedstawiciel organu sprawującego nadzór pedagogiczny oraz dwaj eksperci z listy ekspertów ustalonej przez ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania. Dodatkowo na wniosek nauczyciela w skład komisji może zostać powołany przedstawiciel związku zawodowego.

  Postępowanie egzaminacyjne dla nauczycieli ubiegających się o stopień nauczyciela mianowanego wszczyna się na wniosek nauczyciela. Zgodnie z Kartą Nauczyciela nauczyciele mogą składać wnioski o podjęcie postępowania egzaminacyjnego w terminie do 30 czerwca lub do 31 października roku, w którym uzyskają pozytywną ocenę dorobku zawodowego. Postępowanie rozpoczyna się od analizy formalnej dokumentacji dołączonej do wniosku o podjęcie postępowania egzaminacyjnego. Jeżeli dokumentacja nie budzi zastrzeżeń pod względem formalnym, Zarząd Województwa Śląskiego powołuje komisję egzaminacyjną. W trakcie egzaminu nauczyciel dokonuje prezentacji dorobku zawodowego oraz odpowiada na pytania członków komisji. Postępowanie kończy się w momencie wydania decyzji o nadaniu stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego.

  Do 31 sierpnia 2012 r. przeprowadzone zostały 44 postępowania egzaminacyjne zakończone wydaniem zaświadczeń o zdaniu egzaminu. Tym samym 44 nauczycieli spełniło wymogi do uzyskania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego.
  *Śtowarzyszenie Ślązaków legalne. Sąd uznał narodowość śląską? CZYTAJ TUTAJ
  *Gwarki 2012, czyli bez pochodu nie ma zabawy ZOBACZ ZDJĘCIA
  *KONKURS MŁODA PARA: Przyślij zdjęcia, zgarnij nagrody!

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama