Nie ma pieniędzy na dokończenie trasy N-S. Ruda Śl....

  Nie ma pieniędzy na dokończenie trasy N-S. Ruda Śl. protestuje

  Joanna Oreł

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Trasa N-S
  1/6
  przejdź do galerii

  Trasa N-S ©Arkadiusz Gola

  Śląski Urząd Marszałkowski nie przyznał pieniędzy na budowę drugiego odcinka powstającej w Rudzie Śl. trasy N-S, która w przyszłości ma połączyć autostradę A4 i Drogową Trasę Średnicową w tym mieście. Rudzcy urzędnicy postanowili protestować w tej sprawie.
  Chodzi o wyniki konkursu na przydział pieniędzy z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Władze Rudy Śląskiej przystąpiły do niego z wnioskiem o dofinansowanie budowy drugiego odcinka trasy N-S od ul. 1 Maja do ulicy Bukowej wraz z węzłem dwupoziomowym z tą ulicą i z połączeniem ulicy Bukowej z ulicą ks. Niedzieli. Połączenie to ma usprawnić ruch w mieście, ułatwiając dojazd ze wschodnich dzielnic do Zabrza i Gliwic.


  - Zgodnie z ogłoszonymi przez Śląski Urząd Marszałkowski wynikami konkursu, przedmiotowy odcinek trasy N-S został umieszczony na 16. miejscu listy rezerwowej - mówi Adam Nowak, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Rudzie Śląskiej.

  Sprawa rozbija się o grube miliony, bowiem według kosztorysu inwestycja ma kosztować 79 mln zł. Sporo, ale miasto deklaruje, że pieniądze w budżecie na tę inwestycję są.

  - Pieniądze na to zadanie są ujęte w wieloletniej prognozie finansowej miasta - zapowiada Renata Młynarczuk z rudzkiego magistratu.

  Zaś Witold Trólka z biura prasowego Urzędu Marszałkowskiego uważa, że Ruda Śląska otrzyma dofinansowanie na budowę trasy N-S, o ile będą dodatkowe pieniądze z UE. - Trudno jednakże ocenić kiedy będzie to możliwe - mówi Trólka.

  Brak dofinansowania nie oznacza, że inwestycja stanie w miejscu. Wkrótce do użytku zostanie oddany pierwszy odcinek "eneski". Do końca roku zostanie również wybrany wykonawca drugiego odcinka. Zaś jego budowa prawdopodobnie rozpocznie się w pierwszym półroczu 2013 roku.
  *Śtowarzyszenie Ślązaków legalne. Sąd uznał narodowość śląską? CZYTAJ TUTAJ
  *Gwarki 2012, czyli bez pochodu nie ma zabawy ZOBACZ ZDJĘCIA
  *KONKURS MŁODA PARA: Przyślij zdjęcia, zgarnij nagrody!

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama