Ważne
  Bieg Kelnerów 2012 w Wiśle: Edyta Borówka najszybsza!...

  Bieg Kelnerów 2012 w Wiśle: Edyta Borówka najszybsza! [ZDJĘCIA]

  JAK

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Bieg Kelnerów 2012 w Wiśle: Edyta Borówka najszybsza! [ZDJĘCIA]
  1/11
  przejdź do galerii

  ©Materiały Prasowe

  Edyta Borówka z Zajazdu Hetman z Kroczyc w powiecie zawierciańskim wygrała trzecią edycję Biegu Kelnerów w Wiśle. Do Biegu Kelnerów zgłosiło się ponad 50 pań i panów. Najmłodsi zawodnicy mieli po... 3 oraz 4 lata i startowali w kategorii junior.
  - Impreza przebiegała bez problemów, chociaż pogoda faktycznie dała się nam we znaki. Silny wiatr zwiewał banery, utrudniał rywalizację. Mimo to była dobra zabawa i świetna promocja Wisły - podsumowuje Paweł Brągiel, szef Stowarzyszenia Przyjaciół Miasta Wisły "Imko Wisełka", które zorganizowało bieg.  Kelnerzy biorący udział w rywalizacji musieli przebiec z tacą z napojami dwa kilometry, a później wykazać się wiedzą i umiejętnościami cechującymi najlepszych w tym fachu, czyli m.in. jak należy nakryć do stołu czy podać klientowi rachunek.

  

Po pasjonującej rywalizacji pierwsze miejsce wywalczyła Edyta Borówka z Zajazdu Hetman z Kroczyc, druga była Paulina Kubok z Zespółu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Wiśle, a trzecie miejsce zajął Jarosław Król z bielskiego hotelu Papuga. Kelnerem, który najszybciej pokonał trasę biegu był Michał Lapczyk z Korbasowego Dwóru w Cieszynie, a najlepszym uczniem Wronika Kubok ZSGH Wisła.

  Poniżej zobaczcie, jak wyglądał Bieg Kelnerów tuż przed wybuchem II wojny. 31 lipca 1938 roku do Wisły przyjechało ponad stu pracowników gastronomicznych z całej Polski. Zainteresowanie było tak duże, że w Krakowie i Warszawie trzeba było robić eliminacje na stadionie, by najlepsi mogli jechać na finał tego wyścigu zręczności do Wisły. Na zachowanym z 1938 roku filmie widać dziesiątki nienagannie ubranych w biało-czarne uniformy kelnerów, którzy z wielkimi numerami startowymi na marynarkach oczekują na rozpoczęcie zawodów w Wiśle.


  *Śtowarzyszenie Ślązaków legalne. Sąd uznał narodowość śląską? CZYTAJ TUTAJ
  *Gwarki 2012, czyli bez pochodu nie ma zabawy ZOBACZ ZDJĘCIA
  *KONKURS MŁODA PARA: Przyślij zdjęcia, zgarnij nagrody!

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama