Ważne
  Sosnowiec: DK 94 - na trasie do Olkusza wielkie remonty

  Sosnowiec: DK 94 - na trasie do Olkusza wielkie remonty

  Tomasz Szymczyk

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Prace na estakadzie mają się rozpocząć w tym tygodniu

  Prace na estakadzie mają się rozpocząć w tym tygodniu ©arkadiusz gola

  Przygotujcie się na gigantyczne korki na trasie z Katowic przez Sosnowiec i Dąbrowę Górniczą w kierunku Olkusza i Krakowa. Na estakadzie przy Elektrociepłowni Będzin zaplanowano w tym tygodniu wymianę nawierzchni. Jej koszt ma wynieść 380 tysięcy złotych.
  Prace na estakadzie mają się rozpocząć w tym tygodniu

  Prace na estakadzie mają się rozpocząć w tym tygodniu ©arkadiusz gola

  Ponadto trwają też prace związane z remontem innych wiaduktów w Sosnowcu na DK 94 - w Milowicach i Zagórzu.

  - Zgodnie z wynikami przetargu, remontem zajmie się firma Skanska. Utrudnienia na pewno będą, bo na jezdni w kierunku Olkusza będzie czynny tylko jeden pas ruchu - informuje Rafał Łysy, rzecznik sosnowieckiego Urzędu Miejskiego.
  Prawdopodobnie dzisiaj lub jutro wydział organizacji zarządzania drogami i ruchem drogowym przedstawi oficjalne informacje dotyczące objazdu.


  Przypomnijmy, że przetarg w tej sprawie urzędnikom udało się rozstrzygnąć dopiero za drugim razem. W pierwszym oferty przedstawione przez firmy startujące w przetargu przewyższały bowiem finansowe możliwości miasta. Ostatecznie zmniejszono zakres prac, a po nowym asfalcie będzie można jeździć najwcześniej po 26 października.

  Prace na estakadzie przy EC Będzin będą się toczyć równolegle do remontów wiaduktów w Zagórzu i Milowicach. W tym pierwszym przypadku do połowy października ma być gotowy prowadzący w stronę Katowic wiadukt w ciągu DK 94, w pobliżu Expo Silesia. Na razie zarówno na górze, jak i na dole kierowców obowiązuje zwężenie. Dodatkowo, jadąc z kierunku Zagórza, nie można skręcić w kierunku Katowic.

  Miesiąc później ma się natomiast zakończyć remont wiaduktu nad "krajówką" u zbiegu ulic Piłsudskiego i Baczyńskiego.
  Jak zapewnia Dorota Marzyńska-Kotas, rzeczniczka katowickiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, wszystko przebiega tutaj zgodnie z planem.

  - Termin zakończenia remontu wiaduktów nad drogą S 86 nie uległ zmianie i przypada na 15 listopada. Po zakończeniu robót i procedury odbiorowej wiadukt zostanie oddany do ruchu - informuje Marzyńska-Kotas.

  Najwcześniej na początku października można natomiast oczekiwać pozwolenia na budowę w sprawie remontu DK 94 w Dąbrowie Górniczej-Strzemieszycach. Wszystko dlatego, że w przypadku tej inwestycji potrzebna była decyzja środowiskowa. Kiedy dąbrowscy urzędnicy składali wniosek o dofinansowanie (miasto dostało na ten cel 160 milionów zł), przepisy nie wymagały jej wydania w przypadku remontu, a tylko w momencie budowy nowej drogi.

  - Postępowanie w sprawie uzyskania decyzji środowiskowej zostało już zakończone, a 31 sierpnia wydano decyzję, która zgodnie z przepisami uprawomocni się dopiero 3 października i dopiero wówczas będzie można rozpocząć starania o wydanie pozwolenia na budowę. Jest ono podstawowym warunkiem podpisania umowy o dofinansowanie - informuje Katarzyna Jurczak, kierownik biura funduszy i projektów unijnych dąbrowskiego magistratu.

  Oprócz remontów w Zagłębiu Dąbrowskim na problemy natrafią też kierowcy przejeżdżający przez Jaworzno. Od dziś obowiązuje bowiem objazd dla skrzyżowania Trasy Śródmiejskiej z ul. Matejki, gdzie trwa budowa ronda. Skrzyżowanie oraz odcinek TŚ od ul. Olszewskiego do łącznicy z ul. Kolejową będą nieprzejezdne do końca października. Objazd na trasie Katowice-Kraków odbywa się obwodnicą południową Jaworzna i ulicami: Chopina, Młynarską i Lonty.
  *Śtowarzyszenie Ślązaków legalne. Sąd uznał narodowość śląską? CZYTAJ TUTAJ
  *Gwarki 2012, czyli bez pochodu nie ma zabawy ZOBACZ ZDJĘCIA
  *KONKURS MŁODA PARA: Przyślij zdjęcia, zgarnij nagrody!

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama