Śląska Noc Naukowców już 28 września [PROGRAM]

  Śląska Noc Naukowców już 28 września [PROGRAM]

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Śląska Noc Naukowców
  1/6
  przejdź do galerii

  Śląska Noc Naukowców ©Arkadiusz Gola

  Śląska Noc Naukowców już 28 września. Poznaj program tego wydarzenia, które odbywa się pod patronatem Dziennika Zachodniego.
  Śląska Noc Naukowców, która odbędzie się 28 września br. w Bielsku Białej, Cieszynie, Gliwicach, Katowicach, Rybniku, Sosnowcu i Zabrzu, to prawie 200 wydarzeń przygotowanych przez niemal 250 naukowców z pięciu śląskich uczelni: Politechniki Śląskiej, Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, Uniwersytetu Śląskiego, Śląskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Akademii Techniczno-Humanistycznej.

  Na stronie nocnaukowcow.com.pl każdy może skomponować sobie swoją własną noc pod kątem własnych zainteresowań oraz wieku oraz zarezerwować sobie miejsce na doświadczenia.

  ZOBACZ KONIECZNIE:
  Zdjęcia z 6. Śląskiej Nocy Naukowców 2011


  Organizatorzy szczególnie serdecznie zapraszają dzieci z rodzicami i młodzież. Będzie to niezwykła okazja, by sprawdzić, jak naukowcy zmieniają świat i poszerzają granice wiedzy oraz przekonać się, że naukowcem może zostać każdy. Wystarczy tylko ciekawość świata i odwaga w łamaniu schematów. Uczestnicy przekonają się o tym w rozmowach, dyskusjach z naukowcami, którzy biorą udział w Śląskiej Nocy Naukowców i którzy chętnie odpowiedzą na pytania z zakresu architektury, biologii, chemii, ekologii, fizyki, fotografii, historii, informatyki, języków obcych, kryminalistyki, kultury, literatury i sztuki, matematyki, medycyny, nauk przyrodniczych, podróży, polityki, public relations, robotyki, sztuki, techniki, zarządzania i życia codziennego.

  Gwiazdą Śląskiej Nocy Naukowców będzie Jon Chase, ekspert z zakresu promowania nauki. Posiada wykształcenie m.in. z zakresu inżynierii kosmicznej. Jego osobistą pasją jest pokazywanie nauki, w taki sposób, by ją przybliżać Brytyjczykom. Jon najbardziej znanym na świecie propagatorem Raps Science - swoje występy miał m.in. w The Science Museum, Royal Society, Royal Institution oraz w teatrach, bibliotekach i festiwalach naukowych w Wielkiej Brytanii, jak również w Europie i Stanach Zjednoczonych. W tym roku na zaproszenie prof. Jerzego Rutkowskiego, koordynatora projektu, przyjął zaproszenie od organizatorów Śląskiej Nocy Naukowców.

  Projekt Europejskiej Nocy Naukowców powstał w 2005 roku z inicjatywy Komisji Europejskiej w ramach 6. Programu Ramowego i od tamtej pory cieszy się niesłabnącą popularnością wśród miłośników nauki. Celem przyświecającym twórcom Nocy było zachęcenie młodych ludzi do nieustannego poszerzania wiedzy i wyboru zawodu naukowca.
  *Śtowarzyszenie Ślązaków legalne. Sąd uznał narodowość śląską? CZYTAJ TUTAJ
  *Gwarki 2012, czyli bez pochodu nie ma zabawy ZOBACZ ZDJĘCIA
  *KONKURS MŁODA PARA: Przyślij zdjęcia, zgarnij nagrody!

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama