Prezeska Fundacji Iskierka to Kobieta Sukcesu Śląska 2012...

  Prezeska Fundacji Iskierka to Kobieta Sukcesu Śląska 2012 [ZDJĘCIA]

  MCH

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Prezeska Fundacji Iskierka to Kobieta Sukcesu Śląska 2012 [ZDJĘCIA]
  1/24
  przejdź do galerii

  ©Lucyna Nenow

  Różne profesje, różne dzieła, jeden wspólny mianownik - kobiety, które z zaangażowaniem i pasją, robią rzeczy wielkie, niejednokrotnie pozostając w cieniu mężczyzn. W poniedziałek Śląsk dołączył do grona regionów, które honorują swoje Kobiety Sukcesu.
  Na uroczystej gali w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach kapituła nagrody wyróżniła Złotą Dziesiątkę pań w woj. śląskim. To bohaterki dziennikarskich publikacji, działaczki zauważone w swoich środowiskach, które zgłosiły organizacje społeczne, samorządy i regionalne media. Tytuł Kobiety Sukcesu Śląska 2012 przypadł Jolancie Czernickiej-Siweckiej z Bytomia, prezesującej Fundacji "Iskierka", działającej na rzecz dzieci z chorobą nowotworową.

  Dziewięć lat temu u 5-letniego syna pani Jolanty zdiagnozowa-no białaczkę. Wtedy pomyślała, że choroba łatwiej zostanie pokonana, jeśli towarzyszyć będzie jej zabawa. Potem doszła do wniosku, że warto byłoby pozytywnego nastawienia nauczyć innych. - Dziś moim największym sukcesem jest dwójka moich zdrowych dzieci - mówi.

  Oprócz niej wyróżnienia odebrały: Czesława Hajduk z Biskupic (Stowarzyszenie Chorych z Przepukliną Oponowo-Rdzeniową RP), Grażyna Grzesik z Gliwic (Stowarzyszenie Animatorów Wszechstronnego Rozwoju Młodzieży), Urszula Gruszka (zespół ludowy "Koniaków", dr hab. Irma Kozina z Katowic, urbanistka i historyk sztuki Uniwersytetu Śląskiego, Izabela Kula (Biblioteka Miejska w Cieszynie), Ewa Gołę-biowska, szefowa Zamku Cieszyn, Ilona Łuczak z Bytomia (BCK), Ludmiła Jama-Voigt z Zabrza (firma PTUH "Voigt") i Gabriela Horzela-Szubińska ze Stowarzyszenia "Śląski Dom Nadziei" w Tarnowskich Górach.

  Na uroczystości od Międzynarodowego Forum Kobiet została również wręczona statuetka minister Elżbiecie Bieńkowskiej, jako kobiecie ze Śląska, która osiągnęła sukces na forum ponadregionalnym. Nagrodę "Duża Buźka" otrzymał socjolog i filozof dr Tomasz Skalski za kampanię "Pozytywny egoizm=siła kobiety".
  *Śtowarzyszenie Ślązaków legalne. Sąd uznał narodowość śląską? CZYTAJ TUTAJ
  *Gwarki 2012, czyli bez pochodu nie ma zabawy ZOBACZ ZDJĘCIA
  *KONKURS MŁODA PARA: Przyślij zdjęcia, zgarnij nagrody!

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama